Депутати відібрали 15% пенсії у працюючих пенсіонерів

У понеділок, 2 березня, у Верховній Раді точилася боротьба навколо ініційованого урядом на вимогу МВФ законопроекту №2212, який передбачає скорочення пенсійних виплат – з п’ятої спроби народні депутати все-таки його прийняли.
Деякі перипетії «пенсійного протиборства» в українському парламенті розкриває прес-служба ВРУ.
Незважаючи на заклики прем’єр-міністра Арсенія Яценюка до коаліції спільно взяти на себе відповідальність за це рішення, депутати від «Батьківщини», «Самопомочі» та Радикальної партії намагалися торпедувати законопроект Кабміну. Чотири рази він ставився на голосування і не чотири рази не отримував необхідної кількості прибічників.
Щоб переконати парламентарів, спікеру Верховної Ради Володимиру Гройсману довелося об’явити 15-хвилинну перерву і зібрати голів фракцій у себе в кабінеті разом з представниками уряду.
Тільки після такої наради депутатських голосів вистачило на те, щоб прийняти законопроект «за основу і в цілому».
Зазначимо, затверджена ініціатива уряду урізає працюючим пенсіонерам державні виплати на 15% – нібито тимчасово, до 1 січня 2016 року. В разі звільнення пенсіонерові обіцяють поновити виплати в повному обсязі. А якщо пенсіонер працює на держслужбі, у прокуратурі або суді, він взагалі не буде отримувати пенсію, поки не звільниться.
Втім, згідно з документом, скорочення пенсій не повинно поширюватися на інвалідів І, II, III групи, багатодітних, учасників бойових дій (у тому числі так званої «АТО»), членів сімей загиблих вояків «АТО». Збережуть свої пенсії і держслужбовці в Міноборони, ВСУ, інших військових формуваннях та правоохоронних органах, які безпосередньо виконують функції із забезпечення обороноздатності держави.
Крім того, прийнятий законопроект передбачає збільшення на п'ять років мінімального трудового стажу для дострокового виходу жінок на пенсію.
Нагадаємо, за словами голови Національного банку України Валерії Гонтаревої та міністра фінансів Наталії Яресько, вони покладають великі надії саме на кредит МВФ, розглядаючи його як головний чинник стабілізації курсу гривні. При цьому керівник НБУ запевнила, що загальна сума кредитів, яку Міжнародний валютний фонд погодився асигнувати українській стороні, сягає 40 мільярдів доларів.