Роман Школін: Розумної альтернативи євразійській інтеграції у України немає

На питання організаторів форуму «Євразійський вибір» відповів член Молодіжної громадської палати, координатор ініціативної групи зі створення Євразійського Молодіжного Парламенту, Голова Євразійського Дискусійного Клубу, Керівник міжнародного напряму в Російському Управлінському Співтоваристві Роман Школін.
На вашу думку, які перспективи відкриваються для України в Митному Союзі?
- Перспективы вступу України до Митного Союзу є абсолютно очевидними. Можна подивитися на ті цифри, які ми зараз маємо після створення Митного Союзу між Білорусією, Росією і Казахстаном. І якщо подивитися на ці цифри, то можна побачити, що йде різке збільшення всіх основних економічних показників. Вступ до Митного Союзу – це об'єктивно позитивна динаміка економічного розвитку України. Адже у рамках Митного союзу немає мит - ані експортних, ані імпортних. Тому після вступу до Митного Союзу Україна отримує скасування експортних мит на постачання нафти та газу. Також вступ до Митного Союз дозволить Україні стабілізувати своє фінансове положення і забезпечити стабільний попит на національну валюту.
Чи ведуться переговори ініціаторів Євразійського Союзу з Україною?
- Так, звичайно. Нагадаю, що ініціатором євразійської інтеграції є президент Казахстану, пан Назарбаєв. І наскільки я знаю, по лінії МЗС і Євразійської Економічної Комісії ведеться постійна взаємодія з відповідними структурами з українського боку.
Чим вигідно Україні приєднатися до Євразійської інтеграції: перспективи, можливості, майбутнє?
- Тут потрібно орієнтуватися на те, що саме Казахстан є ініціатором євразійської інтеграції і особисто пан Назарбаєв, у якого основний політичний курс, яким він керується, це національні інтереси Казахстану. І в зв'язку з цим можна провести таку паралель, що євразійська економічна інтеграція - це зміцнення національного інтересу тієї республіки, яка до цього союзу вступає. Взагалі, кажучи по суті, розумної альтернативи євразійській інтеграції у України немає. В першу чергу економічних підстав - без відновлення виробничо-технологічних ланцюжків з членами МС і без участі в євразійському розподілі праці Україна не зможе підняти власну промисловість, впровадити сучасні наукомісткі технології, захиститися від напливу іноземних товарів з економічно сильніших країн.
Який економічний ефект чекає на Україну після участі в процесах Євразійської інтеграції?
- Євразійська економічна інтеграція - це наступний крок інтеграційних процесів після вступу до Митного Союзу. І з причини нестабільної світової економічної ситуації, європейської зокрема, євразійська економічна інтеграція - це, у тому числі й для України, свого роду крок, що дозволяє Україні в майбутньому, у разі яких-небудь економічних катаклізмів, з найменшими економічними втратами обійти ці складнощі. Це свого роду страховка для України. Та й взагалі, якщо на побутовій мові провести аналогію, тобто приказка «один в полі - не воїн». Тому, звичайно ж, будь-які кризи, економічні складнощі набагато простіше обходити і долати спільними зусиллями. І потім, Росія, окрім того, що це найбільша країна у світі, вона є одним з лідерів за видобуванням багатьох корисних копалин, які є основними енергоджерелами, і які складають левову частку ВВП багатьох країн. Крім того, участь у цьому інтеграційному об'єднанні дозволить Україні підняти рівень економічної активності на 17% ВВП у десятирічний період. Але затягування цього процесу знижує економічний ефект.
Ваша думка про проведення першого Міжнародного молодіжного Форуму Київ-2013 «Євразійський вибір»?
- Молодіжна громадська палата Росії, членом якої я є, виступає одним з ініціаторів створення цього форуму. І моя думка така, що проведення такого роду заходу на Україні, ініціатором якого став «Український вибір», це, звичайно, сигнал для громадськості про те, що молодь України хоче і готова обговорювати зі своїми колегами з євразійського регіону. Порядок денний цього заходу є актуальним на даний момент.
Яких результатів можна чекати після проведення першого Міжнародного молодіжного Форуму Київ-2013 «Євразійський вибір»?
- Інтеграція, інтеграція молоді, поза сумнівом, зміцнення дружніх, позитивних зв'язків, нові знайомства, усвідомлення, що всіх нас об'єднує багато в чому спільна культура, спільна історія. І я абсолютно переконаний, що і майбутнє наших народів також нас об'єднає.
Джерело - http://www.eurasia-forum.org.ua/interviu-koordinatora-romana-shkolina/