Ескалація конфлікту в Ємені: Іран направив військові кораблі в Аденську затоку

У середу, 8 квітня, Іран направив два своїх військових корабля – фрегат «Бушехр» та есмінець «Барз» – із зони Перської затоки в Аденську затоку і район Баб-ель-Мандебської протоки.
Про наближення іранських ВМС до берегів Ємену, що став об'єктом атак антихуситської коаліції під проводом Саудівської Аравії, повідомляє «ТАСС».
За інформацією агентства, в заяві міністерства оборони Ірану йдеться, що кораблі виконуватимуть завдання «із забезпечення безпеки мореплавства та захисту інтересів Ісламської Республіки в міжнародних водах».
На думку аналітиків, цей військовий демарш Тегерана може означати, що він поступово схиляється до більш жорстких засобів відстоювання своєї позиції з єменської проблеми. Адже тиждень тому, 31 березня, заступник міністра закордонних справ ІРІ Хосейн Амір Абдоллахіан примирливо констатував, що Іран і Саудівська Аравія здатні співпрацювати в інтересах врегулювання кризи в Ємені. Правда, і тоді він не забув наголосити, що «агресія Саудівської Аравії в Ємені – це стратегічна помилка».
Тим не менш, миролюбні сигнали від іранського керівництва залишилися не почутими керівництвом саудівським. У результаті у відповідь на безперервні бомбардування авіацією Саудівського королівства і його союзників території Ємену Ісламська Республіка послала в «гарячу точку» свої перші військові сили – поки ще незначні і без прямого наказу про втручання.
Нагадаємо, після повалення повстанцями-хуситами ставленика Саудівської Аравії президента Ємену аль-Хаді, його покровителі створили потужну за місцевими мірками коаліцію, куди увійшли не тільки залежні від Саудійі невеликі аравійські монархії Перської затоки, але також такі гіганти мусульманського світу, як Єгипет і Пакистан.
В рамках операції «Буря рішучості» проти єменських шиїтів союзниками були розпочаті масштабні бомбардування території цієї і без того бідної, охопленої громадянською війною країни. Крім того, держави коаліції ввели морську блокаду єменського узбережжя. Іран же, переважну більшість населення якого складають шиїти, підтримує шиїтський рух «Ансар Аллах» в Ємені і виступає за вихід з кризи шляхом політичного врегулювання – через діалог і відновлення національної єдності.