Молдавські комуністи оскаржать результати виборів у Конституційному суді - Воронін

Партія комуністів Республіки Молдова має намір оскаржити в Конституційному суді результати парламентських виборів, які відбулись у країні 30 листопада, оскільки вважає їх такими, що не відповідають реальному волевиявленню громадян.
Про це на прес-конференції заявив голова ПКРМ Володимир Воронін, передає «ТАСС».
«У ході виборів Центральна виборча комісія допустила безліч порушень, ми будемо оскаржувати їх у Конституційному суді», - зазначив лідер комуністів.
За його словами, ЦВК приймав рішення на користь проєвропейських політичних сил.
Воронін висловив впевненість, що «на виборах були створені умови для фальсифікацій, за які члени комісії повинні понести не тільки адміністративну, але і кримінальну відповідальність».
Несподівано низький результат ПКРМ на виборах, яка була першою за передвиборчими опитуваннями населення, її голова пояснив тим, що в бюлетенях для голосування завдяки проурядовим силам з’явилася партія-клон, чиїм завданням було відволікти на себе частину голосів комуністичного електорату.
«Рішення з приводу реєстрації Партії комуністів-реформаторів Республіки Молдова було визнано незаконним у нижчестоящій судовій інстанції, проте ані Мін'юст, ані ЦВК не виконали це рішення, давши добро на те, щоб красти у нас голоси», - підкреслив Воронін.
Зазначимо, що за попередніми підсумками виборів, так звані «комуністи-реформатори» одержали біля 5 % голосів і ледь не подолали прохідний бар’єр, який у Молдові складає 6%. Такий результат невідомої партії експерти пояснюють тим, що за своєю назвою і символікою вона майже не відрізнялася від популярної ПКРМ.
Додамо, що після обробки даних 97% бюлетенів на парламентських виборах голоси розподілились наступним чином: Партія соціалістів РМ – 21%, Ліберально-демократична партія – 19%, Партія комуністів – 17%, Демократична партія – 15%, Ліберальна партія – 9,3%. ЛДПМ, ДПМ і ЛПМ є політичними силами проєвропейського та прорумунського напрямку.
Нагадаємо, що впливова проросійська партія «Patria», яка могла розраховувати на 12% голосів громадян Молдови, за три дні до голосування була знята з виборів, а її лідери були змушені залишити країну, щоб уникнути безпідставних репресій.