Верховна Рада визнала бандерівців борцями за незалежність

Верховна Рада України ухвалила закон «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті», який, на думку «майданного» парламенту, визначає «борців за свободу України», в тому числі ОУН-УПА.
Про це передає прес-служба ВРУ.
Законопроект №2538-1 авторства Юрія Шухевича набрав на свою підтримку 271 депутатський голос. Проти не наважився виступити жоден парламентар.
«Законом на законодавчому рівні встановлено правовий статус борців за незалежність України у ХХ столітті, закріплено право на надання державних та муніципальних соціальних гарантій цим борцям, визнано на державному рівні нагороди та військові ступені борців за незалежність України у ХХ столітті, визначено основні напрями державної політики щодо відновлення, збереження та вшанування національної пам’яті про таку боротьбу й встановлено відповідальність за порушення законодавства про статус борців за незалежність України у ХХ столітті», - йдеться у повідомлені.
У самому документі зазначається, що всі люди, які в період між листопадом 1917 року та 24 серпня 1991 року боролися за незалежність у збройних, парамілітарних, підпільних, політичних організаціях чи вели цю боротьбу індивідуально, визнаються борцями за незалежність України.
Згідно з документом, до числа організацій, які боролися за незалежність, включено Союз визволення України, УСС, УНР, Гетьманат, ЗУНР, партизанські і повстанські загони Наддніпрянщини, Карпатську січ, ОУН, УПА, Сойм Карпатської України, Українську Гельсінську спілку тощо.
«Держава визнає, що борці за незалежність України у ХХ столітті, які визначені у статті 1 даного закону, відіграли головну роль у відновленні української державності, яка проголошена Актом 24 серпня 1991 року, що є основною передумовою надання правового статусу та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті», - йдеться в законі, автори якого вочевидь забули, хто насправді зіграв головну роль в отриманні суверенітету Україною в 1991 році.
Документом передбачається, що держава надає соціальні гарантії та пільги учасникам боротьби за незалежність України в ХХ столітті. Перелік таких гарантій і пільг, категорій осіб, яким вони надаються, а також порядок їх надання встановлюються законом.
«Публічне заперечення факту правомірності боротьби за незалежність України у ХХ столітті визнається наругою над пам'яттю борців за незалежність України у XX столітті, приниженням гідності українського народу і є протиправним», - наголошується в законі, прийнятому депутатами, які зараз намагаються реабілітувати бандерівщину методами, гідними їх попередників.