Інна Богословська: Дії Юлії Тимошенко - ознаки державної зради

За заявою народного депутата, члена парламентської фракції Партії регіонів, голови Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради по розслідуванню обставин підписання газових угод між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» на предмет наявності ознак державної зради у сфері економічної безпеки України Інної Богословської, борги приватних компаній Юлії Тимошенко перед Росією у розмірі $405 млн. привели до конфлікту інтересів і зробили екс-прем'єра залежним при підписанні газових контрактів. «Тимошенко зловжила владою, оскільки нею рухав корисливий особистий інтерес. У наявності ознаки державної зради», - вважають у ТСК.
За словами І. Богословської, такий попередній висновок був зроблений на підставі документів, які були передані в розпорядження Тимчасової слідчої комісії. Депутат пояснила, що ТСК протягом трьох місяців роботи відправила більше 70 запитів до НАК «Нафтогаз України», Генеральну Прокуратуру України, Державну податкову адміністрацію, Міністерство закордонних справ України, Генеральну прокуратуру РФ, Міністерство оборони РФ і інші органи влади.
«Отримавши величезний масив документів і вивчивши їх, комісія дійшла до висновку, що 17-19 січня 2009 року прем'єр-міністр Тимошенко незаконно втрутилася в хід переговорів відносно постачань газу, незаконно видала директиви і змусила голову НАК “Нафтогаз України” Олега Дубину підписати вкрай невигідний для України контракт, що приніс нашій країні величезні, багатомільярдні, збитки», - заявила голова ТСК.
Як відзначила політик, аналізуючи обставини, які могли змусити Тимошенко піти на порушення закону, члени парламентської комісії з'ясували, що у екс-прем'єр-міністра був конфлікт інтересів.
«Тимошенко мала особливі відношення з російськими урядовими структурами і посадовими особами РФ. Згадаю лише два документи, які підтверджують, що Тимошенко не могла вести переговори з Росією відносно постачань газу. Перший – це відповідь Міністерства оборони РФ, згідно з якою приватні компанії Тимошенко і членів її сім'ї мають непогашені борги перед Міноборони у розмірі $405 млн. Другий факт – кримінальна справа проти екс-прем'єр-міністра за дачу хабара посадовим особам Міноборони РФ, яке було передчасно закрито за нереабілітовуючими обставинами, тобто Тимошенко за російським законодавством визнана винною», - повідомила Інна Богословська.
«Згідно з європейською демократичною практикою в разі конфлікту інтересів прем'єр-міністр повинен зробити публічну заяву і вийти з переговорного процесу», – відзначила депутат. «На жаль, цього зроблено не було, внаслідок чого Україні був завданий величезний удар», – додала вона.
За словами Інни Богословської, після попереднього звіту у Верховній Раді ТСК продовжить вивчати обставини підписання газових угод в 2009-ому році. «Ми чекаємо, що вже в наступні декілька місяців роботи зможемо скласти всю картину і дати відповідь на питання, чи є в діях Тимошенко факт державної зради», - підсумувала народний депутат.