14.06.11, 15:43

Поспішність в прийнятті пенсійної реформи викликана вимогами МВФ – П.Цибенко

Поспішність в прийнятті пенсійної реформи викликана вимогами МВФ – П.Цибенко

Поспішність, яку демонструє уряд в питанні прийняття законопроекту про пенсійну реформу, пов’язана з виконанням зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом. Про це в своєму коментарі  сказав перший заступник голови Комітету Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, народний депутат від Компартії Петро Цибенко.

"Якщо раніше МВФ ставив умови, виконання яких дозволяло Україні отримати відповідний транш, то сьогодні фонд зайняв жорстку позицію. Вони наполягають на тому, що Україна отримає транш лише після ухвалення закону про пенсійну реформу. Наскільки мені відомо, другою вимогою МВФ було підвищення тарифів на газ. Тому причина поспішності тут є очевидною", - зазначив П.Цибенко.

Парламентарій нагадав, що такі жорсткі вимоги МВФ висловив після зустрічі з українською делегацією на чолі з віце-прем’єр-міністром України – міністром соціальної політики Сергієм Тігіпко, яка відбулась у травні.

"Водночас, є певні сумніви відносно результативності голосування пенсійної реформи в сесійній залі. Навіть в Партії регіонів частина депутатів без ентузіазму сприймає цей документ. Тому результат тут може бути будь-яким, у тому числі й негативним для ініціаторів цього голосування", - додав П.Цибенко.

Раніше лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов наголошував, що представники уряду та парламенту упродовж дня планують вирішити суперечливі питання, які виникли навколо законопроекту про пенсійну реформу.

Нагадаємо, МВФ виділив 3,4 млрд дол. двома траншами, допомагаючи уряду України покрити бюджетний дефіцит і збільшити валютні резерви. Третій транш, який спочатку планувався на березень, було відкладено у зв’язку з тим, що уряд не йде на виконання вимог МВФ, зокрема на проведення пенсійної реформи.

За словами постійного представника МВФ в Україні Макса Альєра, причиною ненадання Міжнародним валютним фондом (МВФ) кредитів України на сьогодні є не тільки претензії МВФ до проведення пенсійної реформи, але ще ряд вимог: це коригування тарифів на газ та опалення, зведення дефіциту "Нафтогазу" на рівень не більше 3% ВВП, скасування вимоги щодо Національного банку України (НБУ), що ця структура повинна закуповувати рекапіталізаційні облігації протягом 5 днів за їх номінальною.

Перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова повідомила, що найближчим часом буде прийнято рішення України і представників Міжнародного валютного фонду в нашій державі про приїзд формальної технічної місії МВФ.

В свою чергу, Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна немає ніякої необхідності в терміновому запозиченні у Міжнародного валютного фонду.

Поділитися: