Україна просить допомоги в Румунії, не думаючи про наслідки – експерт

На думку політичного оглядача, екс-голови Ренійскої районної державної адміністрації (Одеська область) Андрія Булгарова, переговори між Україною та Румунією щодо реверсного постачання газу завершаться на користь румунської сторони.
Про це передає видання «Топор» з посиланням на ІА «REGNUM».
За словами Андрія Булгарова, головною проблемою в цьому питанні є те, що, на думку українських дипломатів, у України чудові відносини з Бухарестом. «Тих, хто насправді знає і розуміє справжні цілі Румунії щодо України, або вже немає в МЗС України, або вони відсторонені від ухвалення рішень», - пояснив експерт.
Він зазначив, що ставлення румунських дипломатів під час переговорів буде максимально доброзичливим, але пізніше можуть розкритися певні колізії. «Насправді переговори пройдуть прекрасно. Нехай і в декілька "непростих" етапів, але зрештою буде прийнята така формула, за якої у вигоді залишиться тільки Румунія», - прогнозує Андрій Булгаров.
Експерт наголосив, що домовленість буде досягнута, проте невідомо, в що це потім обійдеться Україні. «Раніше Бухарест вже показав, як робити партію і за більш поганих карт. Врешті-решт, який ще іншій країні "пощастило" брати участь у двох світових війнах, програти в них, але збільшити свою територію майже в двоє?!» - звернув увагу екс-голова Ренійскої РДА.
Булгаров заявив, що Румунія вже майже до кінця «окупувала» Молдавію, і наступні на черзі - українська Бесарабія та Буковина. При цьому, за його словами, Україна сама проситься на «гачок». Експерт стверджує, що ніхто ані в адміністрації президента України, ані в Кабміні не бачить реальної загрози в постачанні газу через Румунію. «Я неодноразово звертав увагу керівництва країни на "румунську проблему", але від цього відмахувалися тоді, й тим більше зараз», - резюмував Андрій Булгаров.
Нагадаємо, що раніше посол України в Бухаресті Теофіл Бауер заявляв про бажання Києва позбутися залежності від російського газу. Для її реалізації Україна, за словами дипломата, готова піти на більш тісну співпрацю в політичній і економічній сферах з Румунією.