Відсрочення прийняття Болгарії і Румунії до Шенгенської зони

На сьогоднішньому засіданні міністрів внутрішніх справ країн-членів ЄС було прийняте рішення про відстрочення прийняття Румунії та Болгарії до Шенгенської зони.
Як повідомляє Euroactiv, прийняттю Бухареста й Софії чинили опір Німеччина, Франція, Фінляндія, Швеція, Нідерланди і Бельгія. Представники цих країн вимагають дочекатися публікації щорічної доповіді про підсумки боротьби влади Румунії і Болгарії зі злочинністю, яка має з'явитися цього літа.
Тим не менш, жодних термінів прийняття двох країн у Шенген не затверджено, незважаючи на те, що напередодні Європарламент більшістю голосів рекомендував прийняти Бухарест і Софію в безвізову зону.
За даними німецького агентства DPA, которе посилається на неназване джерело в ЄС, навіть якщо у вересні цього року буде дано зелене світло вступу Болгарії та Румунії до Шенгену, ці країни не будуть прийняті до весни 2012 року. Повідомляється, що президент Франції Ніколя Саркозі не стане ризикувати і пускати новачків ЄС у Шенген перед президентськими виборами, оскільки це може дати можливість іншому кандидатові на вищу посаду - крайній правій Марін Ле Пен - обрушитися на нього з жорсткою критикою.
Між тим, за даними Financial Times, питання прийняття Румунії та Болгарії до Шенгену не буде вирішене ще протягом кількох років, а не місяців.
Нагадаємо, сьогодні міністр у справах імміграції Нідерландів Герд Леерс заявив, що уряд його країни розгляне питання приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони тільки в 2012 році за умови успішних правових реформ у цих державах.
Нині Румунія і Болгарія є членами Євросоюзу, але не входять до зони Шенгенської угоди. Навесні минулого року міністр внутрішніх справ Румунії Васіле Блага заявив, що його країна вступить до Шенгенської зони 27 березня 2011 року. Незважаючи на ці слова, Бухарест досі не входить до Шенгенської зони.
У грудні минулого року міністри внутрішніх справ Німеччини і Франції виступили з пропозицією відтермінувати запланований вступ Румунії та Болгарії до Шенгенської зони. Причину свого прохання вони пояснили недоліками в юридичній системі Бухареста й Софії, а також недостатнім прогресом у сфері боротьби з корупцією у цих країнах.
22 грудня 2010 року президент Румунії Траян Бесеску назвав пропозицію відкласти вступ його країни до Шенгенської зону дискримінацією.