31.05.13, 0:43

Володимир Корнілов: Деіндустріалізація обернеться катастрофою для України

Володимир Корнілов: Деіндустріалізація обернеться катастрофою для України

Голова українського відділення Інституту країн СНД Володимир Корнілов вважає, що деіндустріалізація України приведе до здичавіння і вимирання країни. Про це пише ІА REGNUM.

«Сьогодні Україна вибирає між інтеграцією з колишніми республіками СРСР і зоною вільної торгівлі з Євросоюзом на тих умовах, які Євросоюз нав'язує їй в ультимативній формі.
Дійсно, вступ в зону вільної торгівлі на цих умовах, а інших нам не дано, означатиме стрімку деіндустріалізацію України. А це приведе до повного краху - політичного, економічного, соціального», - розповів експерт.

«Уся українська інфраструктура тримається на экспортноорієнтованих промислових гігантах. Їхня зупинка спричинить втрату робочих місць мільйонами людей. І ніякої альтернативи цим підприємства придумати не можна, тобто країну чекає економічний колапс і страшні соціальні потрясіння. Зубожіння мільйонів громадян України приведе до депопуляції - до масового виїзду людей за рубіж. Крім того, народ, доведений до крайності, здатний влаштувати революцію, прикладів тому в історії предостатньо. Так що жодного плюса в деіндустріалізації я не знаходжу», - продовжив Володимир Корнілов.

«Я чую казки про те, як славно Україна може зажити, розвиваючи аграрний сектор економіки. Неначе мільйони жителів урбанізованих регіонів раптом переселяться в села. А сільське господарство і не вимагає такої кількості робочих рук. Розмови про те, що Україна здатна завалити світ інтелектуальною продукцією - теж казки. У нас угроблена вся система освіти, вчені переїхали на захід і в Росію, електронщики за копійки видалено працюють на західні компанії. Так що все, за рахунок чого живе українська економіка - це експорт більш-менш дешевої сировини, дешевизна якої грунтована на досить дешевій робочій силі. Наші робітники отримують значно менше, ніж європейські, ось тому Європа і прагне деіндустріалізувати Україну. Це забезпечить відтік дешевої робочої сили з України в Європу і збереження на плаву реального сектора європейської економіки. Насправді, європейці зовсім не прагнуть позбавитися від своїх промислових підприємств. До чого вони прагнуть - так це остаточно угробити потенційних конкурентів в особі України. Українські горе-економісти заявляють, що, якщо закрити всі заводи, то все одно, невідомо звідки візьмуться вітчизняні академіки і забезпечать нам інноваційний бум. А за рахунок чого ці міфічні академіки утримуватимуть водопроводи й каналізацію? Адже вся без виключення інфраструктура величезної кількості міст України зав'язана на великих заводах. Встане завод - місто здичавіє», - пояснив політолог.

«На відміну від українських економістів, економісти країн Єдиного економічного простору розуміють важливість об'єднання для захисту свого реального сектора економіки. На жаль, зв'язки України з ЄЕП все більше руйнуються. І якщо наша країна стане прохідним двором для дешевих європейських товарів, то країни Митного союзу захищатимуть свої інтереси: їхні ринки закриються, або, в усякому разі, прикриються для українських товарів. В той час, як ринки Європи для нас зовсім не відкриються. Це при тому, що ціна російського газу для України не знизиться, а, можливо, навіть виросте. Через це хімічна промисловість України вже, фактично, померла, адже, ще нещодавно вона добре конкурувала на світовому ринку з російською і китайською. На черзі - важке машинобудування і виробництво труб. Звичайно, Росія, Білорусія і Казахстан з жалем дивитимуться на втрату українського ринку. Деіндустріалізація України дуже болюче позначиться на деяких секторах економіки цих країн, у тому числі, на оборонній промисловості. Проте, катастрофою це не стане. Катастрофа загрожує саме Україні. Тим паче, що Росія давно готується до такого розвитку подій», - резюмував Володимир Корнілов.

Поділитися: