06.01.15, 23:35

Активісти «Боротьби» розповіли про своє затримання в ДНР

Активісти «Боротьби» розповіли про своє затримання в ДНР

Активісти лівої організації «Боротьба», в тому числі одеський депутат Олексій Албу, були затримані в Донецьку без пояснення причин Особливим відділом бригади «Восток» самопроголошеної ДНР і два тижні перебували у фактичному ув’язненні, після чого їх звільнили, заборонивши в’їзд на територію республіки.

Про це повідомили самі постраждалі у своїй заяві, оприлюдненій прес-службою «Боротьби».

У документі наголошується, що Марія Муратова, Максим Фірсов, Віктор Шапінов та Олексій Албу 18 грудня прибули в Донецьк, «щоб встановити контакти з представниками Донецької Народної Республіки і надавати посильну допомогу в антифашистській боротьбі народу Донбасу». Вони мали намір провести кілька зустрічей з представниками офіційної влади та різних політичних сил регіону.

Однак 21 грудня в одному з районів Донецька під час огляду руйнувань, які спричинила українська артилерія мирним районам, трьох «боротьбистів» несподівано затримали бійці підрозділу «Суть времени» бригади «Восток». Затриманих доставили в Особливий відділ бригади, де у них вилучили мобільні телефони та особисті речі, але запевнили, що після перевірки їх відпустять.

«В Особливому відділі нам не дозволили зв'язатися з товаришами або родичами і повідомити про те, де ми, а також відмовилися повідомити про це самі. Як пізніше з'ясувалося, співробітники Особливої відділу не повідомляли про те, що ми затримані, навіть у відповідь на прямі запити офіційних осіб ДНР. Через кілька днів утримання під вартою нам вдалося таємно повідомити про наше місцезнаходження товаришам», - йдеться в заяві.

Дізнавшись про інцидент, Олексій Албу звернувся до заступника голови парламенту самопроголошеної республіки Дениса Пушиліна та глави парламентського комітету Бориса Литвинова. З листом від Литвинова з проханням звільнити активістів «Боротьби» Албу прибув до Особливого відділу, однак замість цього там затримали його самого.

Як відзначається в документі, неодноразові заяви офіційних осіб невизнаної ДНР та ряду відомих політичних і громадських діячів Росії та України, які свідчили, що затримані є противниками сучасного київського режиму, були проігноровані співробітниками Особливого відділу.

Згідно з інформацією активістів, протягом усього періоду перебування під вартою їм так і не висунули жодних обвинувачень.

«Після двох тижнів перебування в Особливому відділі до нас прибули співробітники Міністерства Державної Безпеки ДНР. Вони заявили нам, що ми негайно будемо доставлені на кордон РФ і видворені за межі ДНР. Також вони повідомили, що забороняють нам в'їзд на територію ДНР і ЛНР. У відповідь на запитання про мотиви депортації, співробітники МДБ заявили, що "зараз ви з нами, а потім невідомо, що ви захочете робити". Ймовірно, малося на увазі, що як представники комуністичного руху, ми можемо почати опозиційну по відношенню до керівництва ДНР діяльність», - констатують «боротьбисти».

За їх словами, на даний час немає переконливих свідчень, що саме стоїть за цим «арештом і висилкою за межі ДНР – банальна надмірна пильність спецслужб республіки, політичний донос або якесь політичне замовлення». «В будь-якому разі подібні дії по відношенню до щирих друзів повсталого Донбасу відверто шкодять репутації Народних Республік», - наголошується в документі.

Разом з тим, активісти підкреслили, що цей прикрий інцидент не змінив їх ставлення «до народної республіки й антифашистського повстання на Донбасі». «Ми залишаємося непримиренними ворогами київського режиму олігархів і нацистів і друзями всіх, хто чинить опір фашизму», - заявили колишні затримані, висловивши, однак, занепокоєність тим, що «початковий дух антифашистського та антиолігархічного повстання» може бути «похований на догоду комерційним і політичним інтересам різних груп, що діють в республіках».

При цьому «боротьбисти» визнали, що протягом усього терміну перебування під вартою співробітники Особливого відділу та ополченці проявляли до них «найкраще ставлення». «Ми не бачили, щоб до кого-небудь з ув'язнених, включаючи полонених солдатів ЗСУ і каральних "територіальних" батальйонів, застосовували фізичну силу або грубе поводження. Годували три рази на день, тим самим, чим і ополченців. Була можливість помитися і випрати одяг. Полонені ЗСУ та ополченці, що скоїли правопорушення, утримуються в однакових умовах, полонених дозволяють відвідувати родичам. Із солдатами ЗСУ намагаються вести роз'яснювальну роботу про загарбницький характер війни київського режиму на Донбасі», - вказується в заяві.

Активісти зазначили, що мають намір боротися за скасування рішення про заборону в’їзду на територію самопроголошеної ДНР, і висловили подяку всім, хто сприяв їхньому звільненню. 

Поділитися: