02.03.15, 17:29

Автор законопроекту про ув’язнення за критику влади: Не подобається країна – валіза, вокзал, Росія

Автор законопроекту про ув’язнення за критику влади: Не подобається країна – валіза, вокзал, Росія

Депутат фракції «Народного фронту» у Верховній Раді Костянтин Матейченко знов повернувся до старого перевіреного гасла багатьох українських «націонал-демократів» «Валіза, вокзал, Росія!», намагаючись пояснити зміст власної ініціативи щодо посилення кримінальної відповідальності за дії, які «підривають авторитет держави та влади».

Таку відверту заяву народний обранець зробив у коментарі телеканалу «112 Україна».

«Це відповідальність за такі висловлювання, які можуть спричинити за собою зміни державного ладу, зміни, скажімо так, тих чи інших засад держави. Тобто це ті дії, які мають суспільну, соціальну небезпеку... І я хочу так сказати: ну, не подобається тобі держава – чемодан, вокзал, Росія, або куди завгодно! Але якщо ти живеш в нашій державі, якщо ти користуєшся пільгами держави, спілкуєшся, ну так не можна», - наголосив Матейченко, на жаль, не уточнивши, якими саме цінними пільгами користується зараз мешканець України, якщо він не депутат ВРУ.

«Тому я все-таки вношу законопроект, де навіть відповідальність виправні роботи, скажімо так, аж до позбавлення волі. Треба, щоб люди розуміли, що якщо вони живуть у державі, її треба поважати», - спробував сформулювати парламентар свою точку зору.

Нагадаємо, Матейченко вніс на розгляд українського парламенту законопроект №2225, де передбачається доповнити Кримінальний кодекс України статтею 339-1 «Умисні дії по підриву авторитету держави та її органів влади».

Зокрема, стаття забороняє «публічне приниження, наругу, осквернення або інші дії», спрямовані на підрив авторитету органів державної влади, місцевого самоврядування та об'єднань громадян України. Також стаття карає за «цинічне, зневажливе ставлення» і неприйняття не лише держави як такої, але й навіть окремих структурних елементів системи державного управління.

Законопроект вже зазнав нищівної критики з боку багатьох експертів за свою антидемократичну спрямованість, оскільки під ці формулювання підпадає майже будь-яка критика чинної влади.

Поділитися: