25.02.15, 14:09

Янукович: Українці очікують миру

Янукович: Українці очікують миру

Минув рік після державного перевороту на Україні. Сьогодні існують різні точки зору не тільки на події тих днів, але й на те, що відбулося в країні після Майдану.

Річниця розстрілу на Майдані

Пройшов рік з моменту страшної трагедії - масового розстрілу людей на Майдані. Вперше на Україні відверто у прямому ефірі вбивали людей. І вбивали не лідерів опозиції, не озброєних представників радикалів - згадайте, ніхто з представників «Правого сектора» не загинув. Ні, стріляли в рядових протестувальників і силовиків. Мета розстрілу зрозуміла - зворухнути народ до крайності, щоб виправдати сплановане захоплення влади. Нинішня влада відразу оголосила організатором розстрілу Януковича, а виконавцями розстрілу «Беркут». Версія про те, що стріляли снайпери, відразу відкидалася на Україні. Через рік всі офіційні особи на Україні як один визнають, що стріляли снайпери, але уточнюють, що іноземні. Питання: коли ж вони говорили правду - тоді чи зараз? Я вам відповім - ніколи. Адже правда в тому, що за снайперами, які розстрілювали людей, стояли організатори Майдану.

Подумайте, хто виграв від розстрілів на Майдані? Виграли ті, хто тоді на крові прийшов до влади. І зараз слідством робиться все, щоб приховати справжніх винуватців цієї трагедії.

Але правду не можна приховувати завжди. Інформація про стрільців та їхніх керівників, які знаходяться в нинішній владі, все частіше з'являється в пресі, в тому числі західній. Я зі свого боку зроблю все, щоб вбивці відповіли за скоєні ними злочини.

До чого привів Майдан?

Заради чого були вчинені ці злочини? Що принесла нова влада України? Після року можна підбити перші підсумки. Завжди потрібно порівнювати з чимось. Я думаю, українці ще пам'ятають, як вони жили в січні 2014 року. Але я хотів би порівняти результати цієї влади з їхніми обіцянками, що давалися на Майдані. Нехай хтось із них назве хоч одну, яку виконано:

  • реалізація економічної частини угоди про асоціацію з ЄС відкладена;
  • обіцяний безвізовий режим так і залишився обіцянкою. Навпаки, українцям стало ще складніше отримати дозволи на в'їзд в ту чи іншу країну;
  • катастрофічно погіршився рівень життя українців;
  • стрімко зросла корупція;
  • в руках олігархів, які й були спонсорами Майдану, з'явилася необмежена влада;
  • в країні повністю зникла свобода слова. Критикувати владу - злочин.

Виходить, так боролися за демократію, а в результаті в першу чергу постраждала сама демократія. І сьогодні Україна опинилася під зовнішнім управлінням, коли нинішнім керівникам ззовні диктують, які рішення приймати.

Я вважаю, що в річницю приходу до влади ці брехуни повинні вийти на Майдан і відзвітувати перед людьми про виконання своїх обіцянок. Люди, яких вони обдурили, самі нададуть оцінку.

Найстрашніший злочин влади - війна

Але найстрашніший злочин нової влади - це війна проти свого народу.

Відразу після перевороту нові правителі вирішили принизити Донбас, говорити з ним з позиції переможців. Коли люди закликали провести децентралізацію влади, Київ тут же повісив на них наліпку «сепаратистів», а потім і «терористів». Влада, легітимність якої не визнали півкраїни, прийняла рішення використовувати армію проти народу, і на мирний Донбас було спрямовано танки. А мешканці Донбасу стали безневинними жертвами безкомпромісної політики влади.

До цього вони ще додали економічну блокаду Донбасу, через яку страждають найбільш незахищені верстви населення: пенсіонери, інваліди, сім'ї з дітьми. Я боюся, що ми ще з жахом дізнаємося трагічні наслідки цієї блокади. Адже в багатьох будинках і квартирах залишилися самотні люди, про долю яких ніхто не знає.

Але навіть у цій трагічній ситуації є прояви справжньої доброти і людяності. Я знаю багато прикладів того, як мешканці Донбасу приходять один одному на допомогу, діляться найнеобхіднішим зі своїми земляками.

Як припинити бійню

Щоб зрозуміти, як зупинити війну, потрібно зрозуміти причини, з яких вона почалася і триває. Страхіття ситуації в тому, що нинішня війна в Донбасі вигідна чинній владі.

По-перше, завдяки цій війні добровольчі батальйони можна тримати подалі від столиці, щоб ті не загрожували чинній владі. Поповнюючи їх найбільш радикально налаштованими особами, влада спрямовує ці батальйони на Схід для їхньої «героїчної утилізації».

По-друге, цинічно виганяється і знищується протестний електорат. Це чітко виявили минулі президентські і парламентські вибори, коли думку мільйонів людей було повністю проігноровано. Завдяки цій війні Донбас виключений з політичного життя. Крим вони вже втратили.

По-третє, на військові дії з бюджету виділяються величезні гроші, в 2014 році - майже 64 млрд. гривень. У країні, яка падає в економічну прірву, щодня витрачається 5-7 млн. доларів на війну! Куди зникають такі великі суми, якщо врахувати, що використовуються військова техніка і боєприпаси ще радянських часів, а амуніцію армії надає не влада, а волонтери?

По-четверте, саме на військові дії нинішня українська влада посилається, коли треба пояснити погіршення життя українців або відсутність реформ, провал в економічній і соціальній політиці. Всі свої хиби влада пояснює війною.

Щоб зупинити конфлікт, необхідно міжнародному співтовариству чинити тиск на керівництво України з метою зупинити війну. Тому я прошу міжнародних лідерів бути послідовними у своїх діях по припиненню війни, адже гине дуже багато мирних людей. У Києва відсутня воля до пошуку компромісу. Перемовини ведуться, тільки коли потрібно переозброїти армію і провести чергову хвилю мобілізації. Чи може людина, яка називає себе «президентом світу», підписувати указ про мобілізацію?!

Я вважаю, що тільки перемовний процес з урахуванням думки всіх зацікавлених боків є виходом з цього глухого кута. У разі досягнення мирних домовленостей великі держави повинні стати гарантом їхнього виконання.

А для українців національною ідеєю має стати бажання повернути сильну незалежну країну, відновити економіку, почати вирішувати соціальні питання. І найголовніше - потрібно не руйнувати, а будувати. Всі українці чекають від влади миру і віри в майбутнє.

 

Джерело: http://www.aif.ru

Думка автора може не збігатися з позицією редакції

Поділитися: