Лавров: Росія буде добиватися встановлення істинних причин катастрофи малайзійського «Боїнга»

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія й надалі вимагатиме «об’єктивно, неупереджено і професійно» розглядати всі версії гибелі пасажирського лайнера у повітряному просторі над Донецькою областю, а також вкотре застеріг від фальсифікації доказів на користь однієї з версій.
Таку позицію глава російської дипломатії озвучив у четвер, 19 березня, на прес-конференції в Москві, присвяченій підсумкам перемовин з іракським колегою, повідомляє прес-служба відомства.
Очільник МЗС РФ наголосив, що Москва «найуважнішим чином» стежить за всім, що може пролити світло на причини авіакатастрофи та відповідальних за неї, і закликав «об'єктивно, неупереджено і професійно розглядати всі без винятку факти, версії».
«Неприпустимо, щоб хтось припускав, що має монополію на істину, поки таке розслідування не завершиться. На жаль, продовжують мати місце спроби перекрутити факти, нав'язати варіанти події, у тому числі з відверто нечистоплотними цілями», - зауважив Лавров.
Як наглядний приклад він навів недавню публікацію матеріалів «авторитетним і шанованим агентством “Рейтер”», автори якого намагалися довести пряму причетність ополченців до знищення малайзійського літака.
«Якісь свідки, що суперечать один одному, висловлюють забавні для будь-якого фахівця речі: наприклад, якась “ракета, що виляє”, “ступені, що відділяються”, “синій стовп диму”. Судячи за цих матеріалів, свідки примудрилися побачити крах літака, перебуваючи в 25-ти кілометрах від місця, та ще й в умовах серйозної хмарності», - іронізує міністр над творцями чергової «сенсації».
При цьому, підкреслює він, західні партнери та ЗМІ чомусь не звертають уваги на численні свідчення конкретних, зовсім не анонімних осіб, які кажуть, що того дня бачили в небі над місцем аварії військовий винищувач.
«Свідок, який працював на одному з військових аеродромів України, на камеру заявив, що в той день один з військових літаків вилітав на завдання і повернувся без однієї ракети. Українська же влада багаторазово заявляла, що ніяких вильотів військових літаків в той день не було. Ніхто на це не звертає уваги», - відзначив Лавров.
За його словами, російська сторона «вже втомилися» нагадувати про питання, які були сформульовані Росавіацією та Міністерством оборони Росії незабаром після катастрофи. Зокрема, офіційну Москву цікавить, де записи переговорів українських диспетчерів з бортом «Боїнга» та іншими літаками, що перебували у повітряному просторі над тим районом, а також де обіцяні американцями знімки із супутників і літаків «АВАКС», які теж працювали того дня в повітрі. «Відповідей на ці питання немає, і, чесно кажучи, я вже не сподіваюся їх отримати», - узагальнив глава МЗС РФ.
«Ми добиваємося і будемо продовжувати наполегливо домагатися вивчення всіх фактів, розгляду всіх версій. Будемо робити це не для того, щоб одну з них зробити “переможницею”, а для того, щоб встановити істину. Це найголовніше. На жаль, створюється враження, що деякі наші партнери зацікавлені в іншому: якщо вже не виходить довести свою правоту, викладену через кілька днів після катастрофи, то треба всіляко затягнути це розслідування, а, може бути, і взагалі “замотати” його», - підсумував Лавров.