Нардеп: ключову роль в усуненні Коломойського зіграв Байден

Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка», а в недалекому минулому журналіст Сергій Лещенко повідомив, що швидке усунення з посади тепер вже екс-губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського стало можливим завдяки безпосередньому втручанню США, перш за все – американського віце-президента Джо Байдена.
Про це парламентар заявив у своєму блозі на «Українській правді» з посиланням на кілька власних джерел, не пов’язаних між собою.
«За словами моїх джерел, Байден закликав Яценюка та його політичну силу продемонструвати єдність із президентом Порошенком в питанні приборкання Коломойського. Власне, після цієї розмови міністр внутрішніх справ зайняв жорстку позицію, і було зруйновано сподівання екс-губернатора про вихід озброєних батальйонів на його підтримку, чим команда Коломойського майже рік шантажувала київську владу», - пише Лещенко.
До цього, за його словами, Коломойський «здавався непереможним, лаяв журналістів, звинувачував Порошенка у всіх смертних гріхах, анонсував народні віча та використовував бійців батальйонів для захисту своїх корупційних інтересів».
А після розмови з віце-президентом США, «Яценюк, усунувшись від підтримки Коломойського за порадою Байдена, позбавив олігарха опори в найвищих кабінетах уряду та силового блоку».
Крім того, наголошує колишній журналіст, «самого Коломойського мав протверезити похід до посла США Джеффрі Пайєтта, який організував для екс-губернатора равін Дніпропетровська громадянин США Шмуель Каменецький».
На думку парламентаря, особливе роздратування Вашингтона мало викликати те, що «агресивні та образливі випади» впливового бізнесмена адресувалися журналістові «Радіо Свобода», «яке фінансується американськими платниками податків».
Межею, що змусила Захід виступити з вимогою відставки Коломойського, депутат пропрезидентської фракції називає залучення мільярдером озброєних людей під «Укрнафтою» – які спочатку самі зізналися, що представляють батальйон «Дніпро-1», а потім депутат з групи Коломойського Андрій Денисенко визнав, що вони були оснащені «табельною зброєю батальйону "Дніпро-1"».
Оцінюючи політичне майбутнє дніпропетровського олігарха, Лещенко пророкує йому долю колишнього впливового бізнесмена і політика часів президентства Леоніда Кучми – Павла Лазаренка.
«Іншими словами, популярність в одному регіоні не перетворює Коломойського на політика всеукраїнського масштабу, особливо без депутатського мандату. Хоча я і не виключаю, що заради недоторканості він дообереться в Раду за одним з мажоритарних округів, який звільнить для нього хтось із його парламентських сателітів», - підкреслює нардеп.
А недоторканість, на його переконання, Коломойському знадобиться – «замовні вбивства, такі як замах на адвоката Сергія Карпенка, не мають термінів давності». «І чинний генпрокурор Віктор Шокін, який особисто ставив підпис під поданням про притягнення Коломойського до кримінальної відповідальності в 2005 році, дуже добре обізнаний з обставинами цієї справи», - вказує Лещенко.
При цьому він не зупиняється на питанні, наскільки суверенною може вважатися країна, де прем'єр-міністр виконує вказівки ззовні, а чиновника неможна усунути з поста без іноземного тиску.
Нагадаємо, екс-журналіст є одним з найбільш послідовних критиків дніпропетровського магната. Зміна керівництва в «Укртранснафті» та прийняття нового закону, який дозволяє встановити реальний державний контроль над «Укрнафтою», були ініційовані за його активної участі. Саме тому у своїй відомій промові, адресованій представникові «Радіо Свобода» ввечері 19 березня, олігарх знайшов і для Лещенка емоційно насичені епітети, далекі від літературних.