Одесити масово допомагають учасникам АТО – провладні активісти

Волонтери, які надають підтримку пораненим воякам так званої «АТО» у військовому шпиталі Одеси, повідомили, що мешканці міста через загострення ситуації в Донбасі стали набагато активніше брати участь у волонтерських проектах.
Про це провладні активісти розповіли під час брифінгу в Одеському кризовому медіа центрі.
За словами волонтерки Алли Русс, нещодавно в Одесу літаком були доставлені 29 постраждалих бійців, з яких 26 отримали бойові поранення, а 3 – просто захворіли. В основному, це українські захисники Донецького аеропорту. Деяких медичних препаратів для їх лікування не вистачає, і волонтерські організації наразі намагаються вирішити цю проблему, в тому числі за допомогою одеситів.
Русс стверджує, що подібної активності місцевих жителів, які бажають допомогти пораненим воякам, волонтери не бачили з липня минулого року. Згідно з інформацією активістки, на її банківську картку тільки за один день 18 січня прийшло 8 тисяч гривень, і гроші продовжують надходити.
Крім того, за повідомленням волонтерів, доставлені у шпиталь бійці мають в основному мінно-осколкові поранення середнього ступеню тяжкості. Важкопоранених серед них немає, їхнє життя поза загрозою. Вони навіть не потребують переливання крові, незважаючи на те, що низка одеських ЗМІ напередодні виступили з протилежними заявами та закликали здавати кров. Однак Русс підкреслила, що здавати кров все ж таки необхідно, оскільки на сході йдуть справжні бої, і потреба в крові різних груп для нових партій поранених може виникнути у терміновому порядку.
Активістка високо оцінила професіоналізм медичного персоналу військового госпіталю Одеси, зазначивши, що рівень і кваліфікація працівників істотно зросли за час бойових дій. Згідно з її даними, 80% лікарів побували в зоні так званої «АТО», причому деякі з них навіть дістали поранень і потім проходили курс лікування у власному шпиталі.
У своєму виступі Русс приділила увагу і психіатричному відділенню госпіталю. Вона наголосила, що солдати, які перебувають там на лікуванні, не становлять загрози суспільству, а просто потребують якісної реабілітації після отриманої травми. Але проблема все ж таки є, і дуже серйозна: щоб одужати, постраждалим воякам необхідна допомога професійних військових психологів і психіатрів, яких відчутно не вистачає.
За словами активістки, позначився відчутний прогрес у відносинах між керівництвом медичної установи та волонтерськими організаціями. На нещодавній зустрічі з начальником шпиталю сторони дійшли висновку, що треба створити ініціативну групу, яка зможе позитивно вплинути на можливості одеського військового госпіталю.
Інша волонтерка Оксана Гуцаленко додала, що в травматичному відділенні шпиталю не вистачає місця для розміщення всіх, хто цього потребує, тому доводиться класти поранених бійців по всіх відділеннях лікувального закладу, в тому числі тих, де немає необхідних умов для їх перебування.