Отримання статусу учасника бойових дій ускладнюється бюрократією - журналіст

Миколаєвський журналіст Володимир Журавльов вважає, що бійцям, які брали участь у АТО, досить проблематично отримати статус учасника бойових дій, оформити інвалідність, або взагалі довести, що вони були на війні.
Про це журналіст повідомив в коментарі «Насправді».
На думку нашого співрозмовника, на такий стан речей впливає насамперед два аспекти.
«По-перше, Україна була і залишається країною еталону бюрократії. За роки незалежності чиновницький апарат міністерств і відомств "розвився пишним цвітом". В океані всіляких правил, інструкцій і циркулярів, видаваних цією бюрократичною махиною не розбереться і професійний чиновник, не те що звичайний український громадянин. Ця доля не минула і міністерство оборони. Для отримання статусу учасника бойових дій потрібно оббити неймовірну кількість чиновницьких порогів, зібрати стопу довідок та виписок, просидіти не один десяток годин у всіляких чергах», - зауважує Журавльов.
Відмітимо, як підкреслює миколаївський журналіст, через відсутність коштів у бюджеті країни, проводити відповідний виплати бійцям нічим.
«По-друге, даний статус - це певний пакет соціальних пільг і виплат. Грошей у бюджеті немає. Україна не оголошує дефолт тільки тому, що сподівається на зовнішні запозичення, які, в свою чергу, підуть на погашення попередніх боргів. Таке ось замкнуте коло. Грошей немає, і не передбачається. Україна і раніше мала проблеми з наповненням дохідної частини бюджету. З початком активних бойових дій ті скромні можливості щодо наповнення бюджету, які мала держава, наприклад, від експортної валютної виручки промислових підприємств Донбасу, випарувалися», - повідомляє він.
Додамо, що, за словами Володимира Журавльова, кількість скандалів і викриттів, де демобілізованих учасників АТО проситимуть або примушуватимуть відмовитися від покладеного статусу, буде збільшуватися з кожним днем.
«Виходить, що демобілізований боєць, цілком законно розраховуючи на покладені пільги, стикається з бюрократичною машиною, яка в результаті поверне справу так, що боєць сам засумнівається, а чи був він у зоні АТО. Бюрократична стіна - це держава, у якої немає грошей для виконання зобов'язань. Держава до останнього буде впиратися, що це не вона не хоче платити, а вся справа в неправильно зібраному бійцем пакеті документів. Такі сьогоднішні реалії. З цим доведеться рахуватися», - підвів підсумки Журавльов.