Папа римський звернувся до євродепутатів з трибуни Європейського парламенту

Папа римський Франциск у Страсбурзі звернувся з промовою до депутатів Європейського парламенту, у якій піддав критиці відстороненість ЄС від інших держав і народів планети.
Про це інформує «ТАСС».
Перед виступом понтифіка спікер Європарламенту Мартин Шульц зазначив, що «Європа останні шість років переживає величезну, драматичну кризу з колосальними наслідками». «Це перш за все втрата довіри до європейських інститутів, втрата ідей», - визнав голова ЄП.
Папа римський у свою чергу заявив, що його виступ – це «послання надії, засноване на впевненості, що наші проблеми можуть стати міцною силою для об’єднання з метою подолати всі ці страхи, які зараз відчуває Європа разом з усім світом».
На думку глави католицької церкви, Європа зараз багатьом здається «втомленою, постарілою, бабулею-Європою, більше не плодовитою і не сповненою життя».
За словами Франциска, однією з головних «хвороб Європи стала самотність, яка властива тим, у кого немає зв’язків з іншими».
«Самотність стала відчуватися гостріше через економічну кризу, ефекти якої продовжують мати трагічні наслідки для життя суспільства. В останні роки разом з розширенням ЄС зростала і недовіра з боку частини громадян до інститутів, які вони розглядали як відсторонені, такі, що встановлюють байдужі, якщо не шкідливі для сподівань індивідуумів, правила», - підкреслив понтифік.
Торкаючись теми зростання релігійного екстремізму, папа відзначив, що ніколи не треба відмовлятися від можливості діалогу з ісламістськими бойовиками, незважаючи на всі його труднощі.
Глава Ватикану наголосив, що для боротьби з міжнародним тероризмом необхідно отримати міжнародну згоду на це, і що жодна країна не має права діяти на власний розсуд.
«Шановні члени Європарламенту, настав час працювати разом для побудови Європи, яка обертається не навколо економіки, а навколо священності людської особистості, навколо невід’ємних цінностей», - сказав Франциск на завершення своєї промови.
Зазначимо, що поїздка до Страсбургу стала першим за всю історію візитом папи римського, в якому не було релігійного аспекту.