Росія і Туреччина домовились про співробітництво в паливно-енергетичній сфері

Російська Федерація і Турецька Республіка досягли ряду стратегічно важливих домовленостей у питаннях газопостачання, зокрема щодо створення нового газопроводу між двома країнами, збільшення потужностей вже існуючого та надання цінових преференцій турецькій стороні.
Про це інформує «ТАСС» за результатами прес-конференцій учасників переговорів в Анкарі.
«Сьогодні підписано меморандум про взаєморозуміння з “Botas” про будівництво морського газопроводу через Чорне море в напрямку Туреччини обсягом 63 млрд кубометрів газу на рік», - повідомив голова компанії «Газпром» Олексій Міллер, додавши, що 14 млрд з цього обсягу поставлятиметься безпосередньо для потреб турецьких споживачів, а решта транспортуватиметься на кордон Туреччини та Греції.
«Вхідна точка – це компресорна станція "Русская". Це та сама компресорна станція, яка була передбачена для "Південного потоку"», - сказав Міллер.
Також глава «Газпрому» заявив, що потужності вже існуючого між двома країнами газопроводу «Блакитний потік» будуть збільшені з 16 млрд до 19 млрд кубічних метрів.
Крім того, враховуючи значне поглиблення стратегічного партнерства, сторони домовились про поетапне зменшення ціни на газ для Туреччини.
«Ми на прохання турецьких партнерів, і маючи на увазі розширення співпраці в нафтогазовій сфері, з 1 січня 2015 знизимо ціни на блакитне паливо для турецьких споживачів на 6% і готові будемо знижувати ці ціни далі в міру реалізації наших спільних великих проектів», - відзначив президент Росії Володимир Путін.
«Ми готові до подальшого зниження ціни для Туреччини. Вона буде отримувати газ за тією ж ціною, що й Німеччина», - підкреслив Міллер.
Зазначимо, що в результаті реалізації цих домовленостей «Газпром» може отримати вихід на ринки інших країн, а роль Туреччини як країни-транзитера газу істотно збільшиться.
Додамо, що наразі у відносинах між Росією і Туреччиною існує небагато суттєвих розбіжностей, однією з найважливіших є сирійська криза. Але, як повідомлялося, внаслідок зустрічі президентів Москва та Анкара зблизили свої позиції і з сирійського питання.
Нагадаємо, різкий прорив Росії на паливно-енергетичний ринок Туреччини стався після того, як російське керівництво відмовилося від ідеї будівництва «Південного потоку» через те, що країни Південної та Східної Європи під тиском ЄС і США не в змозі самі приймати рішення стосовно цього надзвичайно вигідного для них проекту.