Росія та Іран активізують співробітництво у військовій сфері

Міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу і глава оборонного відомства Ісламської Республіки Іран Хосейн Дехкан підписали угоду про військове співробітництво між двома країнами.
Деякі подробиці майбутньої взаємодії Росії та Ірану міністри виклали в ході спільної прес-конференції за підсумками переговорів, повідомляє «ВВС».
За словами глави російського Міноборони, військова співпраця передбачає активізацію контактів між відомствами, більш інтенсивний обмін делегаціями, штабні переговори. Крім того, заплановано направлення спостерігачів на військові навчання, підготовку військових кадрів, обмін досвідом у миротворчій діяльності та боротьби з тероризмом. Також оговорюється, що військові кораблі двох держав стануть заходити в порти РФ та ІРІ.
Шойгу високо оцінив іранський внесок у вирішення афганської проблеми.
«Вітаємо настрій Тегерана на чесну співпрацю щодо Афганістану, в тому числі в рамках Шанхайської організації співробітництва. Із задоволенням відзначаємо серйозні кроки, що вживаються іранською стороною щодо протидії наркотрафіку з афганської території », - заявив російський міністр.
У свою чергу, глава міноборони Ірану висловив упевненість, що Москва і Тегеран повинні об'єднати зусилля, щоб ефективно протидіяти втручанню ззовні в події, які відбуваються на Близькому Сході.
Дехкан зазначив, що в ході переговорів «був зроблений акцент на необхідності розвитку співробітництва Росії та Ірану у спільній боротьбі з втручанням позарегіональних сил у справи регіону».
«Ситуація в регіоні і в світі вимагає, щоб потужна Росія і потужний Іран спільно сприяли зміцненню міжнародної безпеки і регіональній стабільності», - підкреслив міністр оборони Ірану.
Шойгу погодився з цим висловлюванням свого колеги. «У нас спільні виклики та загрози в регіоні, протистояти яким можна тільки спільними зусиллями», - наголосив він.
Додамо, що Росія та Іран займають схожі позиції з багатьох найважливіших для Близького Сходу проблем. Зокрема вони виступають рішуче проти спроб насильницького повалення президента Сирії Башара Асада, вважаючи його єдиним легітимним сирійським правителем.
Крім того, обидві країни протистоять викликам радикальних ісламістів, у тому числі угрупованню «Ісламська держава», а також є прихильниками зменшення видобутку нафти заради стабілізації цін на «чорне золото» на світових ринках, що робить їх опонентами Саудівської Аравії та інших аравійських монархій.