У Росії будуть давити антидержавні організації

Депутати Держдуми РФ 20 січня практично одностайно ухвалили в першому читанні законопроект про перелік іноземних та міжнародних організацій, небажаних в РФ, та санкції проти них.
Про це повідомляє «ТАСС».
З 386 парламентаріїв, які взяли участі в голосуванні, утрималися лише двоє, решта підтримали законопроект.
Його авторами стали представники двох фракцій – заступник голови комітету з питань громадських організацій Олександр Тарнавський зі «Справедливої Росії» та член бюджетного комітету Антон Іщенко з ЛДПР.
За словами депутатів, документ є вимушеною відповіддю на розгорнуту боротьбу проти Російської Федерації. Як заявив Тарнавський, ініціатива спрямована проти іноземних організацій, які виконують завдання своїх спецслужб, діють з особистої неприязні до Росії або хочуть «скупити Росію задешево». На думку авторів законопроекту, передбачені в ньому заходи зменшать деструктивний вплив міжнародних терористів, екстремістів і націоналістів, а також знизять загрозу з боку іноземних держав.
Документ фактично передбачає можливість заборони діяльності іноземних чи міжнародних структур, що «становлять загрозу обороноздатності чи безпеці держави». Крім того, організація може бути визнана небажаною, якщо становить небезпеку для «громадського порядку та здоров'я населення».
Згідно з законопроектом, до учасників подібних організацій будуть застосовуватися адміністративні санкції (штраф до 100 тис. руб.). За порушення заборони на діяльність небажаної організації передбачено вже кримінальне покарання (від 300 тис. до 500 тис. руб. штрафу, до п'яти років примусових робіт, від двох до восьми років позбавлення волі).
Визнані небажаними організації не зможуть поширювати інформаційні матеріали і створювати на території Росії структурні підрозділи, а вже існуючі будуть закриті. Отримання грошей і майна від таких організацій громадянами, посадовими особами та юридичними особами тягне за собою накладення адміністративних штрафів.
За даними «РИА Новости», рішення про визнання організації небажаною буде приймати Генпрокуратура РФ за погодженням з МЗС на підставі інформації правоохоронних органів. Перелік таких компаній публікуватиме Мін'юст Росії.
Перший заступник керівника фракції «Єдиної Росії» Франц Клінцевич підкреслив, що документ спрямований на забезпечення суверенітету РФ. Разом з тим, за його словами, фракція найбільшої російської партії наполягатиме на доопрацюванні законопроекту в ході другого читання. «Завдання полягає в тому, щоб звести до мінімуму можливість впливу так званого суб'єктивного чинника на прийняття рішення про визнання тієї чи іншої іноземної організації персоною нон грата в Росії», - зазначив депутат.