Українці зубожіють стрімкими темпами - блогер

Київський блогер Сергій Чигир вважає, що зубожіння українців відбувається швидше, ніж про це повідомляє управління Державної статистики та служба зайнятості населення, та знаходиться приблизно на рівні 2000 року.
Про це блогер повідомив в коментарі «Насправді».
Сергій Чигир вважає, що показники Держстату не відображають реального стану безробіття та зубожіння внаслідок того, що управління користується тільки офіційними даними та не бере до уваги тіньовий ринок та зарплатню «в конвертах».
«За інформацією Держстату, реальні прибутки населення у 3-му кварталі 2014 року скоротилися на 9%. Ці показники було оприлюднено, не беручи до уваги тіньовий ринок та сіру зарплатню. Крім того, з управління було люстровано кілька спеціалістів, після чого службу очолили лояльні до влади особи. Однак, навіть ці 9% свідчать про те, що ті, хто раніше шукав роботу самостійно, тепер звертаються в службу зайнятості в надії отримати хоч-яку роботу або грошову допомогу», - пояснив Чигир.
За словами блогера, за даними вибіркового опитування, що проводили серед населення для з’ясування індексу споживчих настроїв населення, цей пункт склав стабільно низький показник – 52,6%, що свідчить про небажання населення України здійснювати великі грошові витрати.
«Населення не збирається витрачати гроші на придбання автівок, помешкання або побутової техніки. Зараз всі прибутки витрачаються на їжу, одяг та ЖКП. Втім, криза неплатежів ЖКП (скорочення з 90% до 60%) свідчить про те, що кожен третій українець не може собі дозволити цього. Якщо в 2009 році люди скаржилися на відсутність коштів, але купляли достатньо їжі та відпочивали в кав’ярнях, то зараз навіть у Києві перед Новим роком традиційні "запори" були відсутні, закупівля харчів була набагато скромнішою, а третина крамниць на Хрещатику вже зачинена», - розповідає блогер.
Також Сергій Чигир повідомив, що падіння прибутків ще більше закрутить спіралю кризи, та призведе до зросту безробіття та масовому банкрутству підприємств, а бізнесмени зараз в очікуванні оголошення військового стану воліють не вкладати кошти в розвиток, а чекати «на валізах» подальшого розвитку подій.