Борис Шпігель: Через 70 років боротьба проти нацизму не закінчена

Голова Міжнародного правозахисного руху «Світ без нацизму», член Ради Федерації РФ Борис Шпігель вважає, що боротьба з нацизмом ще не закінчена. «Через 70 років після початку Великої вітчизняної війни і через 66 років після її завершення ми бачимо, що справа, яку було почато нашими дідами, прадідами, тими людьми, які полегли заради того, щоб ми з вами могли тут сьогодні знаходитися, на жаль, не закінчена. Це стало очевидно в останні 20 років, коли ідеологія нацизму стала широко поширюватися у ряді країн світу, особливо в країнах колишнього Радянського Союзу», - сказав Шпігель.
Причин цього декілька, вважає Шпігель: передусім це крах комуністичної ідеології, різкий стрибок міграції населення, пов'язаний з трудовою, економічною і політичною експансією, а також загострення соціальних протиріч на тлі відродження капіталізму на постсоціалістичному просторі і багато що інше.
«Усе це активно використовується праворадикальними силами, які в деяких країнах вже відчули смак влади. Вони заперечують злочини нацистів в роки Другої світової війни, заперечують холокост і оголошують міжнародний військовий трибунал в Нюрнберзі найбільшим юридичним фарсом в історії, відкрито вимагають особливих прав і привілеїв для представників титульних націй, набирає оберти фальсифікація історії двадцятого століття», - заявив сенатор.
Крім того, за його словами, деякі країни проводять політику, спрямовану на ревізію історії ХХ століття, героїзацію нацизму і покладання рівної відповідальності за початок війни як на фашистську Німеччину, так і на Радянський Союз. Такі країни «надають як мінімум приховану підтримку ультранаціоналістичним силам в східній Європі, які все більше і більше набувають рис неонацистських формувань».
Борис Шпігель відзначив, що молоді потрібно розповідати, виробляти у неї колективну думку і відношення до того або іншого процесу. Також він розповів про те, що у кінці цього або на початку наступного року в Страсбурзі пройде міжнародний семінар молодих блогерів. «Ми їх учитимемо, як відноситься до того або іншого заходу, мессаджу, які дають їм їх старші товариші на мітингу, - сказав Шпігель. - Адже страшно, коли на нацистському мітингу йдуть 20 старичків, які служили в СС, а за ними йде дві тисячі молодих хлопчаків, які сьогодні переймають цю ідеологію».
«Молоді найголовніше - не брехати. Молоді найголовніше - говорити правду», - підбив підсумок Шпігель.