15.06.11, 20:48

Чехія відмовилась від участі в системі ПРО США

Чехія відмовилась від участі в системі ПРО США

США не будуть створювати на території Чехії центр раннього попередження про ракетний напад нової Європейської системи протиракетної оборони (ЄвроПРО).

Про це повідомляють у середу, 15 червня, чеські ЗМІ з посиланням на заяву міністра оборони Чехії Александра Вондри.

"Чехія буде шукати іншу можливість участі в проекті", - сказав чеський міністр після зустрічі з заступником міністра оборони США Вільямом Лінном.

За словами Вондри, у Чехії не буде центру раннього попередження євроПРО, "який передавав би інформацію для протиракетної парасольки США". При цьому міністр зазначив, що у Праги і Вашингтона "досить сфер, у яких обидві країни можуть чудово співпрацювати".

Минулого тижня Вондра дав зрозуміти, що офіційна Прага не може бути задоволена американською пропозицією про створення на території Чехії центру раннього попередження про ракетний напад нової ЄвроПРО, адже Чехії, за його словами, не потрібен "втішний приз".

"Наше бачення майбутньої співпраці (з США) трохи різноманітніше, ніж одне-два приміщення, в яких перебуватимуть монітори (нового центру раннього попередження про ракетний напад). Вони (ці монітори) давали б нам картинку, але не дозволяли б якось адекватно реагувати на наявну ситуацію", - сказав глава чеського оборонного відомства.

Прага не зможе в даному випадку впливати на прийняття рішень і буде лише транслювати отриману інформацію. "Якщо ми хочемо щось привнести (у проект створення нової ЄвроПРО), то це повинно мати сенс із точки зору обороноздатності нашої країни. Просто ми не хочемо, щоб це був так званий втішний приз. Ми хочемо, щоб це мало практичне значення для нас", - зазначив Вондра.

Нагадаємо, у вересні 2009 року США ухвалили рішення відкласти розгортання наземних комплексів ПРО в Європі до 2015 року. У Вашингтоні пояснили цей крок зміною в оцінці іранської загрози. До 2015 року чергування в рамках ПРО будуть нести кораблі з балістичними ракетами морського базування. Тим не менш, створення наземних об'єктів все ж буде повністю завершене до 2020 року.

США збиралися розмістити в Польщі десять ракет-перехоплювачів, а в Чехії - радар. Ці плани різко критикувалися політичним та військовим керівництвом Росії. У відповідь в Москві обіцяли розмістити в Калінінградській області ракетні комплекси Іскандер і стратегічні бомбардувальники.

Поділитися: