10.07.13, 15:11

ЄС штучно стримує розвиток Придністров'я

ЄС штучно стримує розвиток Придністров'я

Молдавія за підтримки Євросоюзу штучно стримує розвиток економіки Придністровської Молдавської Республіки, створюючи ряд бюрократичних перешкод, повідомляє прес-служба МЗС ПМР. Про це заявив в Брюсселі, на конференції "Абхазія і Європа - шляхи до взаєморозуміння і зближення" заступник міністра закордонних справ ПМР Ігор Шорников.

 

За його словами, останнім часом взаємодія Придністров'я і ЄС в економічній сфері складається недостатньо позитивно. "Придністровська Молдавська Республіка володіє потужним промисловим потенціалом і має намір цей потенціал зберегти і примножити. У республіці створюється привабливий інвестиційний клімат, є кваліфіковані кадри та розгалужена інфраструктура. Однак розвиток економіки штучно стримується низкою бюрократичних перешкод, створюваних Молдавією за моральної підтримки Євросоюзу", -заявив дипломат .

 

Він зазначив, що в даний час близько 30% придністровського експорту направляється в держави ЄС. Дипломат констатував, що сьогодні стратегія ЄС у відношенні Придністров’я призвела до того, що придністровці більше не бачать перспектив у розвитку економічних зв'язків з ЄС. Тому Придністров'я взяло твердий курс на залучення в євразійські інтеграційні об'єднання.

 

Шорников нагадав, що ЄС не припиняє згубну практику щодо вирішення питання свободи пересування громадян. Придністровці позбавлені можливості залишати межі своєї держави без наявності паспорта іншої держави. Тому з 500 тисяч придністровських громадян близько 200 тисяч обзавелися громадянством Російської Федерації, 100 тисяч - громадянством України, багато хто має паспорти інших країн, наприклад, члена Європейського союзу - Болгарії. Але і в цьому випадку Молдавія перешкоджає придністровцям здійснювати своє природне право на пересування. У разі, якщо громадянин Придністров'я не має дозволу на проживання в Молдові в своєму іноземному паспорті, на нього накладають штраф і перешкоджають подальшому проїзду. Причому віднедавна придністровцям стало неможливо отримати документ на місце проживання в Молдавії. У даному випадку мова йде про примусовому документуванні населення - Молдавія змушує жителів Придністров'я приймати молдавське громадянство.

 

На останок Шорников торкнувся теми проблематики гармонійного проживання представників різних народів і культур у рамках єдиного суспільства. Він нагадав, що у Придністров’ї проживають молдавани, росіяни, українці. Існують численні діаспори болгар, євреїв, гагаузів, вірмен, поляків, німців. При цьому, незважаючи на полікультурність, суспільство цілком консолідоване, народ об'єднаний єдиними цілями, у тому числі в здійсненні зовнішньополітичного курсу республіки. Це унікальна для сучасного світу ситуація. В умовах, коли в Європейському союзі стратегія мультикультуралізму, фактично, зазнала краху, а в формується Євразійському союзі поки ще не вироблена стійка форма міжнаціональних відносин, Придністров'я є носієм ефективною і життєздатною моделі спільного розвитку різних етносів - без дискримінації, в умовах рівноправності. Шорников упевнений, Придністров’ю є, що запропонувати світові.

Поділитися: