Іван Попеску: Голосування в Європарламенті по Україні – прояв солідарності союзників «Батьківщини»

Народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Іван Попеску заявив, що голосування стосовно українського питання, яке відбулося в четвер 9-ого червня в Європарламенті, не є позицією всього ЄП, а свідчить лише про політичну солідарність міжнародних партнерів опозиційної партії «Батьківщина». Проце повідомляє прес-служба Партії регіонів.
«Давайте поглянемо правді у вічі. В дебатах з українського питання брали участь менше 10% членів Європарламенту. Документ, що стосується ситуації в Україні, підтримали всього 37 чоловік з 736 депутатів Європарламенту. Більшість з тих, що проголосували “за” – члени Європейської народної партії, яка є політичним партнером “Батьківщини” Ю. Тимошенко. Природно, це виключно політична солідарність», - підкреслив Іван Попеску.
Крім того, народний депутат відзначив, що в світовій практиці порушення кримінальних справ проти колишніх керівників країни не є рідкістю, і це ніде не вважається політичним переслідуванням. «Ми знаємо, що раніше відкривалися кримінальні справи проти прем'єр-міністрів Болгарії, Румунії. Тепер перед судом повинен з'явитися екс-прем'єр Ісландії. І це звичайна світова практика – якщо в діях якого-небудь високопоставленого чиновника відзначено перевищення службових повноважень або халатність, він повинен відповідати за це згідно із законом», - підкреслив І. Попеску.
«Головний принцип для всіх подібних кримінальних справ – це чесне і прозоре розслідування і об'єктивне рішення суду. І Україна повністю виконує ці міжнародні вимоги. Підозрювана в злочині людина, проти якої зібрані відповідні докази її провини, повинна з'явитися перед судом. І суд винесе рішення – винен чиновник чи ні», - повідомив парламентар.
«При цьому, згідно з європейськими стандартами, мають бути дотримані наступні принципи. Це презумпція невинності – тобто ніхто не вважається винним в злочині, поки не винесена відповідна ухвала суду. По-друге, це право на захист, тобто підозрюваний має право вибрати собі адвоката, і якщо у нього немає можливості сплатити приватного адвоката, держава надає захисника. По-третє, такі резонансні справи повинні розглядатися публічно, якщо це не зачіпає таємницю слідства. І найважливіший принцип – лише після завершення судового процесу суд приймає вирішення про провину людини. Дотримання всіх цих вимог і процесуальних норм є необхідним для будь-якої європейської країни. І в тих кримінальних справах, які відкриті проти колишніх високопоставлених чиновників в Україні, ми можемо бачити, що всі ці принципи повністю дотримуються», - відзначив Іван Попеску.
В той же час він підкреслив, що в усіх європейських країнах в подібних судових процесах заборонений вплив на суд. «У цивілізованих країнах ніхто не може давити на суд ані зсередини, ані за допомогою яких-небудь політичних партнерів або союзників. Жоден тиск зі сторони не допускається. Будь-які засоби масової інформації, політичні партії не мають права формувати в суспільстві думку про те, що той або інший судовий процес упереджений або що буде винесене необ'єктивне вирішення суду. На жаль, в нашій країні ми можемо почути подібні заяви з боку опозиції, її партнерів і прибічників», - підкреслив політик.
У зв'язку з цим він відзначив, що нині для України є важливим, щоб на міжнародній арені влада і опозиція говорили на одній мові, тому що лише так можна швидко домогтися входження до ЄС.
«Ще в минулому році Верховна Рада України схвалила закон про основи внутрішньої і зовнішньої політики, в якому чітко визначений курс України на євроінтеграцію. Ми повністю дотримуємося положень цього закону і закликаємо до того ж опозицію. В умовах демократії і опозиція, і влада можуть часто змінювати один одного, але посилання, які виходять від всієї країни в цілому на міжнародній арені, повинні залишатися одними – це курс на зміцнення демократії, на входження до Євросоюзу», - відзначив народний депутат.
В цілому ж, за його словами, вчорашнє голосування в Європарламенті не приведе до яких-небудь проблем на дорозі України до євроінтеграції. «Європарламент наполягає на дотриманні тих самих цінностей, які повністю розділяє влада в Україні. Це зміцнення демократії, це прозорість судових процесів, це дотримання прав національних меншин. Ми дотримуємося всіх цих принципів, і це означає, що жодних проблем на дорозі євроінтеграції виникнути не повинно. Крім того, у нас є конкретний сигнал від нашого стратегічного партнера - Польщі, яка головуватиме в Євросоюзі в 2-ій половині цього року, про те, що вже до кінця року Україна може підписати угоду про вступ до зони вільної торгівлі, а також угоди про Асоціацію і лібералізацію візового режиму», - говорить І. Попеску.
«І якщо ми чуємо якісь коментарі зарубіжних партнерів “Батьківщини” про те, що Україна нібито дуже далека від дотримання всіх необхідних умов на шляху до євроінтеграції, то це свідчить лише про одне – стає очевидним, хто хоче сприяти нашій країні в цьому процесі, а хто – навпаки», - резюмував парламентар.