14.06.11, 15:54

Конституційний суд дав рейдерам «зелене світло»?

Конституційний суд дав рейдерам «зелене світло»?

Характерною рисою нової влади стало узаконення бандитизму. Особливо чітко це простежується на прикладі практики врегулювання боргових зобов'язань. Для початку Верховна Рада спростила порядок відбирання квартир у громадян за практично на 100% вигадані борги за оплату послуг житлово-комунального господарства, а потім і Конституційний суд роз'яснив порядок прийняття в судах першої інстанції рішень про примусове проникнення виконавчої служби в житло боржників. Тепер державному виконавцю дозволений такий доступ на будь-якому етапі розгляду майнового спору. Раніше суди могли відмовити виконавцям в цьому до остаточного вирішення спору.

Сайт weekly.ua з посиланням на партнера юридичної центру «Пріоритет» Дарину Гаврилиця нагадав, що раніше боржники часто не пускали виконавців до себе додому, навіть якщо ті приходили в супроводі міліції, посилаючись на недоторканність свого житла. У результаті виконавці повинні були йти до суду, щоб отримати там ордер на огляд квартири і опис майна боржника. А суди далеко не завжди йшли їм назустріч.

Тепер, після роз'яснення Конституційного суду про те, як суддям треба трактувати відповідну статтю Цивільно-процесуального кодексу, ситуація змінилася на прямо протилежну. Відтепер боржник не має права не пустити виконавця, а якщо все-таки не захоче пускати його до себе додому, то тепер власник квартири повинен буде довести у суді право на недоторканність свого житла. Тобто, по суті суд скасував презумпцію невинності і дав рейдерам «зелене світло» в процесі «чесного» відбирання квартир у громадян України. Очевидно, це зроблено на той випадок, якщо проект нового Житлового кодексу, який передбачає аналогічні норми, не буде підтриманий парламентом. Адже законопроекти часто висвітлюються в пресі, а рішення КС - рідко.

Так що відтепер, будь-який охочий відібрати квартиру в українців може спокійнісінько зробити це з допомогою державних служб. Швидко і просто. Приводів для цього може знайтися більш ніж достатньо. Починаючи від міфічних боргів за житлово-комунальні послуги з 90-их років і закінчуючи уявної заборгованістю за споживчим кредитом. І ніяких легальних способів захисту більше не існує, оскільки саме «боржник» буде доводити в суді свою невинуватість, а не той, хто висуває до нього претензії, буде зобов'язаний хоч якось підтвердити їхню обгрунтованість у суді. По суті, Конституційний суд узаконив норму про позасудовий порядок вирішення майнових спорів, причому, в тому числі і на користь шахраїв. Така практика дуже ризикована і може стати причиною досить страшних наслідків.

Нагадаю, що на початку червня Президент України Віктор Янукович підписав цікавий закон № 8351 про списання заборгованості підприємствам паливно-енергетичного комплексу прийнятий парламентом. Згідно з цим законом Верховна Рада списала олігархам 52 млрд грн заборгованості, оскільки закон передбачає списання заборгованостей також між самими підприємствами паливно-енергетичного комплексу.

Поділитися: