Лівія вимагає притягнути до відповідальності пілотів НАТО за вбивство цивільних

Лівія вимагає притягнути до відповідальності пілотів НАТО, які завдали удару по пасажирському автобусу в передмісті Кікли на заході країни, внаслідок чого загинуло 12 осіб.
"Народний комітет із зовнішніх зв'язків (МЗС Лівії) закликає міжнародне співтовариство, міжнародні правозахисні організації провести розслідування для з'ясування імен та національності пілотів, які вчинили цей злочин, а також імена тих, хто віддавав їм накази", - йдеться в заяві, яку наводить у четвер телебачення Джамахірії.
Напередодні лівійське телебачення повідомило, що літаки НАТО завдали удару по пасажирському автобусу на в'їзді в місто Кікла за 150 кілометрів на захід від Тріполі, в результаті чого загинуло 12 осіб. Командування НАТО спростувало цю інформацію.
Однак лівійська влада зібрала в четвер іноземних послів у Тріполі, щоб надати докази авіаудару.
При цьому лівійське зовнішньополітичне відомство нагадало ще про кілька випадків бомбардувань НАТО, жертвами яких ставали цивільні особи, а також про скоєний недавно наліт на завод із виробництва кисню, що використовувався в медичних цілях.
Зі свого боку, Північноатлантичний альянс заявляє, що метою авіаударів є забезпечення ембарго на поставки зброї, безпольотної зони і заходів по захисту цивільного населення, які передбачені резолюцією РБ ООН номер 1973 від 17 березня.
Нагадаємо, що резолюція була прийнята після того, як в середині лютого у Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відставки Каддафі, що править країною понад 40 років, які переросли у збройне протистояння між урядовими силами й повстанцями.
З 31 березня, коли операція перейшла під командування НАТО, авіація альянсу здійснила близько 10 тисяч вильотів, з них більш ніж три тисячі - бойові.
За інформацією офіційного Тріполі, в результаті авіаудару сил альянсу по району, де розташовується резиденція Каддафі, в ніч на 1 травня загинув один із синів лівійського лідера, а також троє його онуків.
Між тим, сьогодні спецпредставник президента РФ по Африці Михайло Маргелов заявив, що Тріполі виступає за спільну місію Афросоюзу і ООН, який спостерігав би за здачею зброї протиборчими сторонами.
Нагадаємо, що в середині лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відставки Каддафі, що править країною понад 40 років, які переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями. РБ ООН 17 березня ввела безпольотну зону над Лівією.
Для забезпечення безпольотної зони, ембарго на поставки зброї і захисту цивільного населення коаліція західних країн 19 березня розпочала в Лівії військову операцію, керівництво якої через кілька днів повністю перейшло до НАТО. Мандат на операцію закінчувався 27 червня, але 1 червня НАТО продовжила операцію на 90 днів - до кінця вересня.
16 червня стало відомо, що лівійська влада готова піти на компроміс із представниками Бенгазі, провівши в найближчі три місяці - максимум до кінця року - вільні вибори з запрошенням міжнародних спостерігачів, а також розробивши нову конституцію країни.