Тропічний шторм Хайма обрушився на південь Китаю

На південне узбережжя Китаю в четвер уранці обрушився черговий, четвертий з початку року, тропічний шторм Хайма. Ураганний вітер, сила якого в епіцентрі досягає 20 м/с, і проливний дощ бушують у провінціях Гуандун, Хайнань і Гуансі-Чжуанському автономному районі.
У ряді великих міст, зокрема, в адмінцентрі острівної провінції Хайнань місті Хайкоу, тимчасово закрито міжнародний аеропорт Мейлань. У протоці Цюньчжоу, що відділяє острів від материка, зупинено рух суден.
Метеорологи попереджають, що в цих районах, які й так уже постраждали від сильних дощів, можна чекати геологічних колізій - у першу чергу зсувів.
Тим часом на південно-східне узбережжя з Тихого океану суне ще один тропічний шторм - Меарі. У провінції Фуцзянь його чекають у п'ятницю або на вихідні.
У найближчі 10 років Китай зіткнеться зі зростаючою загрозою природних катастроф, що приходять з моря. До такого висновку учені прийшли на основі вивчення метеоданих за останні 60 років. У минулі роки прибережні райони країни не раз ставали жертвами таких катаклізмів, як штормові припливи, екстремальні хвилі, морський лід і червоні припливи. У зоні лиха можуть опинитися такі великі промислові міста, як Шанхай, Гуанчжоу і Фучжоу. При цьому в приморських районах розташовано шість АЕС і понад 200 хімічних підприємств.
Експерти закликають посилити роботу з моніторингу ситуації в океані й удосконалити систему раннього сповіщення, щоб можна було вчасно вжити запобіжних заходів і мінімізувати людські та матеріальні втрати. За даними газети China Daily, станом на кінець 2010 року в Китаї функціонувало 106 станцій спостереження за морем (це на 40 більше, ніж у 2005), а впродовж найближчих 5 років буде створено ще 89.