У США брудний кокаїн привів до поширення страшної хвороби

Медики в США стурбовані поширенням у країні незвичайного захворювання, що викликає у пацієнтів розкладання шкіри. Вони вважають, що винуватцем епідемії став брудний кокаїн.
У наркотику виявили левамізол - протиглистовий препарат, який використовується ветеринарами для лікування сільськогосподарських тварин. У людини він викликає ураження шкіри на носі, вухах і щоках.
Основна маса хворих спостерігається у Лос-Анджелесі та Нью-Йорку. Однак, на думку медиків, істинний масштаб постраждалих набагато більше. За даними американського Управління по боротьбі з наркотиками, в квітні поточного року левамізол містився у 82% кокаїну, вилученого в країні.
Доктор Ной Крафт, дерматолог з Інституту біомедичних досліджень Лос-Анджелеса, став одним з небагатьох американських лікарів, які пов'язали випадки ураження шкіри людей з кокаїном.
У своєму тематичному дослідженні в журналі Американської академії дерматології він описує шість пацієнтів, у яких через розкладання шкіри з'явилися темно-фіолетові плями. Крім даних побічних ефектів, препарат провокує зупинку виробництва організмом кісткового мозку і білих кров'яних клітин, необхідних для боротьби з інфекціями.
Примітно, що як тільки препарат виводиться з організму, рани заживають, залишаючи після себе шрами. Без лікарського втручання можливий летальний результат.
Чому наркодилери додали у кокс левамізол, поки незрозуміло. Зазвичай заради збільшення ваги вони використовують більш традиційні наповнювачі, наприклад, харчову соду.
Тим часом, дослідження на щурах дозволили припустити, що левамізол діє на ті ж рецептори мозку, що і кокаїн. Таким чином, не виключено, що його додали, щоб дешевими засобами підсилити і продовжити ефект від дії кокаїну.