30.05.11, 18:17

Володимир Єльченко: Українська мова в Росії викладається в десяти вузах

Володимир Єльченко: Українська мова в Росії викладається в десяти вузах

Як повідомляє генерально консульство України в Санкт-Петербурзі, в Росії в десяти вищих учбових закладах викладається українська мова. Про це розповів Надзвичайний і Повноважний Посол України в РФ Володимир Єльченко на прийомі в посольстві України в РФ, присвяченому Дням слов'янської писемності і культури.

«Викладання української мови і літератури ведеться в багатьох російських вузах, а саме: у Московському державному університеті ім. М.Ломоносова, Московському державному лінгвістичному університеті; Російському державному лінгвістичному університеті; Санкт-Петербурзькому державному університеті; Саратовському державному університеті ім. М.Чернишевського; Воронежському державному університеті та інших», - сказав Єльченко.

За іноформацією «УНІАН», посол підкреслив, що сьогодні багатовіковий історичний розвиток української культури викликає жвавий інтерес і достатньо широко представлений в Росії. Єльченко також відзначив, що протягом останніх років україністика отримала значний розвиток в Росії. Однією з важливих подій, зокрема, стало відновлення діяльності Російської асоціації україністів, в чому значиться особлива заслуга Російського державного гуманітарного університету, який приділяє велику увагу комплексному розвитку української мови і культури.

«Географія україністики не обмежується Москвою, а поширюється по всій території Росії», - сказав Єльченко. Зокрема, через історичні події Башкортостан займає особливе місце на карті української діаспори, і Уфімська філія Московського державного гуманітарного університету ім. М.Шолохова стала одним з вузів Росії, де вивчають українську мову та готуються кваліфіковані кадри для викладання української мови і літератури в освітніх установах Башкортостана.

«Поглиблення гуманітарної співпраці між Україною і Росією, активізація обмінів в цій сфері, підтримка суспільних молодіжних ініціатив допоможе створити необхідні можливості для самореалізації і адаптації молодого покоління на сучасному світі, не забуваючи про свою слов'янську ідентифікацію», - впевнений Володимир Єльченко.

Поділитися: