Насильство проти журналістів в Україні набуло катастрофічних масштабів – Долгов
Уповноважений МЗС Росії з питань прав людини, демократії та верховенства права Костянтин Долгов, коментуючи щорічну доповідь міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» про насильство проти журналістів в 2014 році, назвав ситуацію, що склалась у цій сфері в Україні, катастрофічною.
Про це дипломат заявив, відповідаючи на питання інформагентства «Россия сегодня», повідомляє прес-служба зовнішньополітичного відомства РФ.
На його думку, представлений правозахисниками документ «містить показову інформацію про катастрофічне становище в розглянутій області на Україні».
Долгов також зазначив, що наведена «Репортерами» статистика по суті аналогічна тій, яка міститься в трьох виданнях «Білої книги» МЗС Росії.
«За більшістю негативних критеріїв, розглянутих експертами “Репортерів без кордонів”, Україна посіла безславне перше місце», - підкреслив урядовець.
Зокрема, це відноситься до випадків викрадення неугодних владі співробітників ЗМІ (33 від загального числа в 119 у світі), кількості заарештованих журналістів (47 осіб зі 148 у світі) та випадків погроз і нападів (215 епізодів з 1846 по всьому світу).
«У ще одній, найстрашнішій, рубриці – “вбивства журналістів” – Україна посіла третє місце після Сирії та Палестини – 6 трагічних випадків за нетривалий період з травня по серпень 2014 року. У чотирьох випадках загинули російські громадяни – Анатолій Клян, Антон Волошин, Ігор Корнелюк та Андрій Стенін», - вказав Долгов.
Уповноважений міністерства закордонних справ РФ висловив впевненість, що масштабне обмеження в Україні реалізації права на свободу висловлення думок і діяльності ЗМІ, включаючи жорстку політичну цензуру, «неприйнятно і суперечить міжнародним зобов'язанням, узятим на себе цією державою».
«Це необхідно враховувати і зарубіжним патронам київської влади, які, виступаючи з високих міжнародних трибун, декларують прихильність до стандартів цивілізованої демократії та прав людини, але безсоромно закривають очі на те, що відбувається у правозахисній галузі на Україні», - нагадав посадовець.
На завершення Долгов закликав міжнародні правозахисні організації і структури, в тому числі представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, прийняти «реальні ефективні кроки» у напрямку об’єктивного розслідування всіх випадків злочинів проти журналістів в Україні, та притягнення до відповідальності винних у них.