Південноафриканське вугілля непридатне для українських ТЕС – ГПУ

У Генпрокуратурі вважають, що широко афішована акція уряду стосовно закупівлі вугілля з Південно-Африканської Республіки виявилася масштабною аферою: паливо було закуплене неякісне, а його ціна набагато перевищила ту, про яку йшла мова спочатку.
Про це інформує Управлінні зв'язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.
Як повідомляють у ГПУ, 6 листопада 2014 року співробітниками Головного слідчого управління розпочато кримінальне провадження за фактом заволодіння службовими особами ПАТ «Центренерго», ДП «Укрінтеренерго» та інших суб’єктів господарської діяльності державними коштами в особливо великих розмірах.
«На даний час досудовим розслідуванням встановлено, що директор ДПЗД “Укрінтеренерго”, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно та за попередньою змовою групою осіб, достовірно знаючи про мінімальні якісні показники вугілля, що може бути використане для українських теплоелектростанцій, в серпні 2014 року свідомо уклав контракт з компанією “Steel Mont Trading Ltd” (Великобританія) про придбання вугілля в кількості 1 млн метричних тонн походженням з Південно-Африканської Республіки, яке за окремими якісними показниками було заздалегідь непридатне для використання», - йдеться у повідомленні.
Крім того, через дії керівників українських підприємств, внаслідок неодноразового підписання додаткових специфікацій до цього контракту та змін до нього, фактична вартість метричної тонни вугілля з ПАР збільшилась у півтора рази – з початкових 86 до 134 американських доларів.
Після того, як з’ясувалося, що придбане вугілля непридатне для спалювання в печах українських ТЕС, «службові особи державного підприємства своєчасних заходів до розірвання контракту та застосування штрафних санкцій не вжили».
В ГПУ наголошують, що «внаслідок цього допущено придбання завідомо неякісного вугілля на загальну суму майже 30 млн дол. США, що згідно офіційного курсу НБУ становить майже 400 млн грн».
Також співробітники Генпрокуратури констатують, що наразі південноафриканське вугілля «для самостійного спалювання в печах Зміївської та Трипільської ТЕС не використовується, а спалюється виключно в суміші з російським вугіллям».