Путін: Росії потрібна опозиція, а не «п’ята колона»

Президент РФ Володимир Путін заявив, що не він відродив термін «п’ята колона» по відношенню до деструктивних опозиційних сил, які намагаються завдати шкоди Росії зсередини, але інколи неможливо іншим чином охарактеризувати дії деяких опозиціонерів.
Про це російський лідер повідомив під час сьогоднішньої великої прес-конференції.
Глава Росії визнав, що його публічні висловлювання на адресу представників позасистемної опозиції часом здаються надто відвертими. В тому числі це стосується використання терміну «п’ята колона».
«Але лакувати все нескінченно теж неможливо – треба іноді речі називати своїми іменами», - наголосив Путін.
На його думку, грань між опозицією будь-якому політичному режиму та «п’ятою колоною» дуже тонка, але разом з тим дуже відчутна. Прикладом поєднання опозиціонера та патріота в одній особі президент обрав великого російського поета Михайла Лермонтова, оскільки той перебував у рішучій опозиції стосовно офіційної влади, але залишався справжнім патріотом своєї Вітчизни, що неодноразово підтверджував діями.
«Це дуже тонка грань. Адже він був офіцер, під кулі йшов за інтереси країни», - нагадав Путін.
Він дав своє визначення цим поняттям: «Опозиціонер думає про інтереси своєї батьківщини, а "п'ята колона" - це люди, які виконують те, що продиктовано інтересами іншої держави».
Глава РФ підкреслив, що кожен має право висловити власну думку, однак не порушуючи норм закону.
«Кожен має право на власну думку, висловлювати свою позицію, але в рамках чинного закону – не розгойдуючи країну і не привласнюючи собі монополію на істину в останній інстанції», - сказав він.
Російський лідер категорично відкинув звинувачення представників радикальної опозиції щодо переслідувань, яких вони нібито зазнають з боку уряду.
«Хочу вас запевнити, що ніякої організації якого б то не було цькування стосовно людей, які не згодні з нашими діями, скажімо, на Україні, в Криму, якимись внутрішньополітичними питаннями, - ніхто цим з офіційних органів влади, представників органів влади не займається», - заявив президент.
Проте, за його словами, ті, хто критикує владу, повинні бути готові до реакції на свої слова з боку інших членів суспільства, які не поділяють їх точку зору. Путін порадив таким опозиціонерам «навчитися на це реагувати адекватно та не шуміти і кричати на кожному розі: "Караул, рятуйте, громадяни, мене там шельмують", а відповідати в публічній сфері».
«Що стосується офіційних органів влади, хочу ще раз повторити: ніяких спроб, ніяких вказівок, ніякої організації будь-якого цькування відносно будь-кого ніколи не було і не буде», - повторив глава держави.
При цьому російський лідер звернувся до журналістів з проханням уважно відслідковувати дії чиновників та великих бізнесменів: «Якщо в чиїхось діях є те, що називається "перегинати палицю", треба за цим уважно стежити. І якщо представники ЗМІ звертатимуть увагу на це, то це – найкращий спосіб, щоб боротися з усякими перегинами, в тому числі й у відносинах з опозицією».
Крім того, Путін з іронією поставився до можливості так званого «палацового перевороту».
«У нас немає палаців, тому і переворотів бути не може», - відповів президент Російської Федерації.