Ракети США літатимуть завдяки російській «Енергії»

Російська ракетно-космічна корпорація «Енергія» та американська компанія «Orbital Science Corporation», незважаючи на санкції проти РФ, запроваджені Вашингтоном, підписали контракт на поставку в США великої партії ракетних двигунів.
Про досягнуті домовленості повідомляє прес-служба РКК «Енергія».
Сума контракту становить близько одного мільярда доларів (точну цифру сторони розголошувати не бажають, посилаючись на комерційну таємницю).
Згідно з документом, «Енергія» має поставити американцям 60 двигунів РД-181 виробництва НВО «Енергомаш» - дочірньої структури компанії. Здійснення перших поставок заплановане вже на червень поточного року.
У повідомленні прес-служби російського підприємства наголошується, що РКК «Енергія» імені С.П. Корольова є «лідером у виробництві космічних і ракетних систем малого та середнього класу».
«Статистика однозначна: наші рідинні реактивні двигуни демонструють стовідсоткову надійність; до речі, майже половина всіх космічних запусків у світі минулого року була здійснена за допомогою двигунів НВО “Енергомаш”», - заявив президент корпорації Володимир Солнцев.
Також він висловив задоволення від того що трирічний процес обговорення умов контракту завершився успішно для обох сторін.
«Ми раді, що наші американські колеги поділяють наші принципи: в сучасних умовах на перший план поряд з якістю та конкурентною ціною продукту виходить також надійність самого постачальника», - підкреслив глава компанії.
Зазначимо, антиросійські санкції, введені Сполученими Штатами після подій в Криму і Донбасі в минулому році, поки не зачепили співробітництво з «Енергією», стратегічно важливе для Вашингтона. Корпорація поставляє в США двигуни РД-180 для американських ракет «Антарес» та силові установки для інших проектів.
Втім, сенатор Джон Маккейн, відомий своїм радикалізмом, виступав за припинення співпраці американських фірм з російською компанією.
Нагадаємо, нещодавно Маккейн очолив один з ключових комітетів в американському сенаті, що дозволить йому впливати на Пентагон у питаннях закупок для збройних сил США.