11.03.15, 23:42

США побоюються постачати зброю Україні

США побоюються постачати зброю Україні

Президент США Барак Обама все ще розглядає можливість надання київському режиму зброї американського виробництва, однак вважає, що поставки летального озброєння в Україну можуть спровокувати нову ескалацію конфлікту та різку реакцію Російської Федерації.

Про це 11 березня на брифінгу заявив речник президентської адміністрації Джош Ернест.

Він наголосив, що конфлікт в Україні не має військового рішення, а поставки летальних видів озброєння Києву приведуть лише до додаткового кровопролиття.

«По-перше, постачання летальних озброєнь Україні призведе до ще більшого кровопролиття, а ми намагаємося цього уникнути. По-друге, на думку президента (Обами), немає військового вирішення цієї проблеми, і було б нерозумно, якби США поставляли достатньо озброєння українській армії, щоб вона могла придушити військову операцію, яку зараз підтримує Росія», - цитує слова представника Білого дому «РИА Новости».

Ернест також указав, що постачання летальних видів озброєння може призвести до ескалації конфлікту, оскільки посилення української армії не залишиться без відповіді з боку «Росії та підтримуваних нею сепаратистів».

За його словами, Обама продовжує «оцінювати ризики» поставок зброї Києву.

«Адміністрація США продовжує стежити за подіями в Україні і готовністю Росії виконувати Мінські угоди», - зазначив прес-секретар.

«У нас все ще є побоювання щодо прихильності проросійських сепаратистів до виконання зобов'язань, взятих на себе в Мінську», - сказав він, традиційно нагадавши про «високу ціну», яку має заплатити Росія в разі зриву домовленостей.

У той же час Ернест фактично визнав, що головною перешкодою для забезпечення Пентагоном київського режиму сучасними видами озброєння залишається жорстка реакція Кремля.

Додамо, як стало відомо агентству «Associated Press», дещо раніше цього виступу між віце-президентом США Джо Байденом і главою України Петром Порошенком сталася телефонна розмова. Байден розповів Порошенку про відправку українським військам додаткової допомоги у вигляді кількох систем невеликих безпілотних літальних апаратів «Raven», 30 броньованих багатоцільових автомобілів підвищеної прохідності, 200 звичайних позашляховиків. При цьому підкреслюється нелетальний характер поставок – навіть БПЛА не обладнані озброєнням.

Нагадаємо, днями було оприлюднено інтерв'ю німецького посла у США, в якому він стверджував, що в лютому канцлер ФРН Ангела Меркель переконала американського лідера відмовитися від ідеї постачання зброї офіційному Києву.

За матеріалами «РИА Новости», «ТАСС», «Associated Press».

Поділитися: