У Києві мітингувальники перекрили Хрещатик

Учасники мітингу під стінами Київської міської держадміністрації перекрили транспортний рух на головній вулиці української столиці, протестуючи як проти ініціатив керівництва міста стосовно боротьби з торговими кіосками, або так званими МАФами, так і проти загального погіршення рівня життя в країні.
Про це повідомляє «УНІАН».
Згідно з інформацією агентства, зранку під стінами КМДА відбувався узгоджений з владою мітинг, на якому близько сотні представників малого та середнього бізнесу вимагали відставки заступника директора департаменту містобудування та архітектури Андрія Вавріша, а також наполягали на необхідності легалізувати їх бізнес і укласти з ними офіційні договори.
На думку учасників акції, «влада проводить демонтажі кіосків рядових підприємців тільки на підставі нібито скарг мешканців і помічників депутатів» для того, щоб очистити місце для будівництва власних торгівельних точок. Мітингувальники стверджували, що «чиновники КМДА провели корупційний тендер на установку 200 нових МАФів від великого бізнесу».
Втім підприємці не задовольнилися відведеною їм територією для мітингу і вийшли на проїжджу частину Хрещатику, перекривши рух транспорту. Кількість протестуючих постійно збільшувалася – до них приєднувались громадяни, що скаржилися на надзвичайно важкі умови існування, в яких вони опинилися внаслідок політики уряду.
«Люди зібралися тут з різних причин. У нас немає однієї вимоги, їх декілька. Ми не задоволені всім. Наприклад, пенсія у мене 1000 гривень, а за комунальні послуги необхідно заплатити 800 гривень. Так не повинно бути», - підкреслила одна з учасниць протестної акції.
Близько 12.00 транспортний рух на Хрещатику відновився, але мітинг під КМДА тривав і надалі.
Мер Києва Віталій Кличко на брифінгу заявив, що вважає перекриття вулиці адміністративним порушенням. «Все, що зараз відбувається на Хрещатику – деструктив», - зазначив глава столиці, пообіцявши «навести порядок з МАФами», незважаючи на те, що, як він визнав, це зачіпає інтереси багатьох людей.
Крім того, Кличко запевнив, що власників МАФів запрошували на засідання профільних комісій Київради, але ті так і не з’явились.
У свою чергу, за інформацією ЗМІ, мітингувальники під стінами адміністрації вимагали зустрічі з мером, однак він до них теж не вийшов.