В Білорусі будуть блокувати антидержавні сайти

Депутати нижньої палати білоруського парламенту одразу в двох читаннях прийняли поправки в закон «Про засоби масової інформації», що дозволять захистити інформаційний простір Білорусі від поширення неправдивої або екстремістської інформації, яка ставить під загрозу національні інтереси республіки.
Про це повідомляє агентство «БЕЛТА».
Міністр інформації Білорусі Лілія Ананич у своєму виступі в Палаті представників зазначила, що «кожному громадянину гарантовано свободу думок, переконань, а також свободу їх висловлення». Разом з тим, враховуючи глобальні геополітичні зміни, необхідно внести поправки в закон про ЗМІ «з метою найбільш повної реалізації права на отримання достовірної інформації, забезпечення національної безпеки та захисту інтересів держави».
Ананич підкреслила, що не завжди інформація, з якою знайомляться білоруські інтернет-користувачі, відповідає інтересам суспільства і держави.
За словами урядовця, інтернет-ресурси, які розповсюджують інформацію, фактично є ЗМІ. У зв'язку з цим поправки в законопроект поширюють дію закону про ЗМІ на інформаційні ресурси та їх складові частини, окрім положення про необхідність державної реєстрації.
На інтернет-ресурси, зокрема, буде поширюватися заборона «на розміщення інформації, що пропагує екстремістську діяльність, що містить заклики до війни».
На вимогу державного органу інтернет-ресурс буде зобов’язаний спростувати раніше розміщену недостовірну або образливу інформацію та видалити її. При відмові зробити це, може бути прийняте рішення в тому числі і про блокування інтернет-ресурсу.
Також поправки до закону встановлюють, що не більше 20% акцій білоруського підприємства, яке займається видавничою та редакційною діяльністю, може належати іншим державам, іноземним юридичним особам або громадянам.
Крім того, передбачається створення державного реєстру розповсюджувачів інформації. У разі винесення двох і більше письмових попереджень розповсюджувача інформації можуть виключити з реєстру, що означає заборону на цю діяльність.
Ананич наголосила, що поправки в закон про ЗМІ дозволять створити «ефективний інформаційний захист від деструктивного впливу ззовні».