В Одеській обладміністрації запевняють, що утримують економіку регіону, яка обвалюється

В Одеській області протягом першого кварталу 2015 року впали промислове виробництво і торгівля, проте загалом ситуація тримається під контролем.
Про це в ході брифінгу повідомив начальник управління економіки Одеської ОДА Олег Муратов.
За словами чиновника, промислове виробництво впало на 15%, при середньому показнику по країні «мінус» 22%, торгівля зменшилася на 6%, порти дали приріст у 7%, сільське господарство залишилося на тому ж рівні.
«Причинами цього є зупинка Одеського нафтопереробного заводу і філії Автозазу в Іллічівську. НПЗ зараз є основним боржником по зарплаті», - сказав Муратов.
Проблеми спостерігаються на ринку «7 кілометр», оскільки звідти пішли великі оптові покупці з Донбасу та Криму.
«Люди стали віддавати перевагу великим торговим центрам. Підприємцям "7 км" дуже важко, але більшість з них виживуть. Також були втрачені деякі ринки збуту, тому що на "7 км" їздили закуповуватися підприємці з Донецької області і Криму. Торговельним мережам також непросто, адже люди стали купувати більш дешеві товари. А у них менше торгова націнка. Середній чек в магазині не виріс, хоча ціна збільшилася», - зазначив чиновник.
При цьому в обласної влади немає відчуття того, що згодом ситуація покращиться, тому вони ставлять собі завдання утримати результати минулого року.
«Особливо великих інвестпроектів в галузі найближчим часом не буде. Будуть закінчуватися вже розпочаті. Поки очікуються невеликі інвестпроекти в 3-5 млн дол. В основному це галузь харчової промисловості, виробництва побутової хімії. У машинобудування або транспортну галузь найближчим часом великих інвестицій не передбачається», - резюмував Муратов.