В ООН затвердили нових суддів

Генеральна Асамблея і Рада Безпеки ООН після тривалого процесу виборів змогли узгодити кандидатури всіх п’ятьох нових членів Міжнародного суду на 2015-2023 роки. Обрані судді представлятимуть Росію, США, Австралію, Марокко та Ямайку.
Про це повідомляє «ТАСС».
Останнє вакантне місце дісталося представнику Ямайки Патріку Ліптону Робінсону. Його суперниця з Аргентини Суссана Руїс Чарутті зняла свою кандидатуру, хоча під час попередніх раундів голосування їй завжди вдавалося набирати більшість у Раді Безпеки. При цьому Робінсон стабільно здобував більшу підтримку в Генеральній Асамблеї. Згідно з процедурою обрання суддів, вибори мають одночасно відбутися в ГА і в РБ ООН, причому претендент на посаду повинен отримати перевагу в обох органах всесвітньої організації.
Добровільна відмова від подальшої боротьби з боку аргентинської кандидатки була високо оцінена представниками інших держав. «Я хочу відзначити цей позитивний і гідний похвали крок, на який пішла Аргентина в цій унікальній ситуації», - завив австралійський дипломат Гері Квінлен, що головував на засіданні.
Окрім представника Ямайки, в Міжнародному суді засідатимуть обрані 6 листопада Кирило Геворгян (Росія), Джеймс Ричард Кроуфорд (Австралія), Мохаммед Беннуна (Марокко) та Джоан Донахью (США). Нові члени суду почнуть роботу з 6 лютого 2015 року.
Міжнародний суд, заснований у 1946 році, є одним з шести головних органів ООН. Він складається з 15 суддів, які обираються строком на 9 років. Задля забезпечення безперервної роботи терміни повноважень суддів не закінчуються одночасно. Кожні три роки відбуваються вибори однієї третини членів Міжнародного суду.