17.05.11, 9:28

Держава залишає за собою контроль у теплоенергетиці

Держава залишає за собою контроль у теплоенергетиці

Перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв заявляє про необхідність приватизації підприємств теплоенергетики, але зі збереженням у держави блок-пакетів акцій через необхідність збереження єдиної енергетичної системи.

"І теплова генерація, і обленерго необхідно приватизувати. Але блок-пакети мають залишитися за державою... Йдеться знову ж таки про енергетичну безпеку країни, необхідність збереження єдиної енергетичної системи. Все одно мають залишатися механізми для проведення державної політики в цьому секторі... Якщо ми продамо все - ми жодним чином не зможемо вплинути на роботу єдиної енергетичної системи", - наголосив він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

При цьому А.Клюєв, пославшись на досвід приватизації підприємств обленерго, висловив думку, що приватні підприємства обленерго і вугільні підприємства працюють значно ефективніше ніж державні. "Тому мета отримати гроші до бюджету при продажу державного майна - це лише один із компонентів, але є ще й інші важливіші цілі. Йдеться про ефективнішу роботу всієї галузі. Але для того, щоб держава мала важіль впливу, необхідно мати блок-пакет, тому що єдина енергетична система працює в інтересах всієї держави", - зазначив він.

А.Клюєв також заявив, що "є сектори і компанії, які мають залишатися під контролем держави". "Наприклад, "Укренерго" - це підприємство має бути лише державним, бо йдеться про регулювання всієї енергетичної системи України. І це виключно державна функція ", - сказав він, підтвердивши, що в таких випадках відбуватиметься лише корпоратизація підприємства. "Тому що це необхідний важіль у руках влади, але - тендітний інструмент в руках бізнесу. Йдеться про безпеку всієї країни: ви згадайте часи, коли відключення електроенергії були звичайною практикою. Не можна допускати таких збоїв у роботі системи", - пояснив перший віце-прем'єр.

Він також зазначив, що в державній власності мають залишатися і підприємства атомної промисловості. "Енергоатом" - ні, це виключно державний холдинг. Хоча і в розвитку атомної промисловості можна частково використовувати можливості державно-приватного партнерства для залучення додаткових інвестиційних ресурсів", - сказав А.Клюєв.

Щодо реформування вугільної галузі, перший віце-прем'єр зазначив, що вугільні підприємства слід передавати у приватну власність. "При цьому ключовими вимогами мають стати рівень видобутку вугілля і соціальні гарантії працівникам. Для держави важливо зберегти робочі місця і потрібне вугілля для металургійної промисловості та теплової енергетики", - зазначив А.Клюєв.

При цьому він заявив, що виступає категорично проти ідеї закриття всіх підприємств дотаційної вугільної промисловості та купівлі вугілля на зовнішніх ринках, оскільки "вугілля на зовнішніх ринках для України одразу стане в півтора-два рази дорожчим, і на цьому все закінчиться". "Ми вже такі уроки проходимо з імпортом природного газу. Ми не лише втратимо робочі місця в галузі – багаторазово зростуть соціальні проблеми. І закриття шахт обійдеться набагато дорожче, ніж держпідтримка галузі", - наголосив А.Клюєв.

Поділитися: