Ізраїльським дипломатам заборонили йти у відпустку в розпал кампанії з дискредитації Палестини

Влада Ізраїлю почала здійснення плану протидії визнанню незалежної палестинської держави, пише газета Haaretz з посиланням на копію секретного наказу МЗС.
За даними видання, документ був розісланий в ізраїльські посольства по всьому світу. У ньому, з-поміж усього іншого, повідомляється, що дипломатам заборонено до вересня виходити у відпустку.
"Мета, яку ми встановили - домогтися, щоб якомога більше країн відмовилися визнавати незалежність палестинської держави", - йдеться в наказі. Зусилля палестинців у цьому напрямку дипломатам порадили називати такими, що підривають легітимність Ізраїлю.
"Головний аргумент повинен бути таким: наполягаючи на визнанні своєї держави в ООН, палестинці намагаються домогтися своїх цілей, не вступаючи в переговори з Ізраїлем. Це порушує базовий принцип мирного процесу - врегулювання можливе тільки через двосторонні переговори", - повідомило ізраїльське МЗС.
Керівникам дипмісій доручили до 10 червня представити в МЗС свій план роботи у цьому напрямку. Він повинен включати переговори із найбільш високопоставленими політиками, мобілізацію всіх можливих сил, використання ЗМІ, вплив на громадську думку і публічну дипломатію, націлену на жителів країни перебування.
Крім того, зовнішньополітичне відомство Ізраїлю заснувало так званий Вересневий форум під керівництвом Якова Хадаса - голови близькосхідного департаменту. Ця структура покликана відслідковувати, аналізувати і передбачати можливі кроки палестинців, а також пропонувати заходи з їх нейтралізації. Посли повинні будуть звітувати про свою роботу цього форуму раз на тиждень.
МЗС також розіслало записку дипломатам у Європі та країнах колишнього СРСР, в якій попросив підготувати план, "який підштовхне країну вашого перебування проголосувати проти палестинської незалежності або хоча б утриматися".
Країни ЄС у цьому документі розділені на три категорії: ті, що відмовилися підтримати палестинців, ще не прийняли рішення і готові проголосувати за створення палестинської держави.
У Єрусалимі розраховують, що перші очолять потужний блок проти "односторонніх палестинських дій", до якого можуть прилучитися ті, що вагаються. Країни з третьої категорії, у разі, якщо вони опиняться всередині ЄС у меншості, можуть утриматися при голосуванні.
Ізраїльські дипломати отримали повноваження організовувати телефонні переговори лідерів країн свого перебування з вищими ізраїльськими чиновниками - президентом, прем'єром і главою МЗС. Крім того, у разі необхідності можуть бути організовані короткі поїздки когось із ізраїльських лідерів у ту чи іншу країну.
Зазначимо, що за даними ЗМІ, у вересні Палестина має намір поставити на голосування Генеральної Асамблеї ООН питання про визнання їх незалежної держави в кордонах 1967 року.
Раніше за такі межі висловився президент США Барак Обама. У промові, присвяченій Близькому Сходу, він заявив, що повернення до кордонів до 1967 року має стати основою переговорів з Палестиною. При цьому американський лідер допустив можливість обміну і взаємних поступок.
Після промови Обами у Вашингтоні побував прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, який заявив, що у нього є розбіжності з Обамою щодо переговорів з палестинцями. Ізраїль не готовий віддати Східний Єрусалим, а також вимагає права розмістити війська на кордоні майбутньої Палестини з Йорданією, щоб гарантувати свою безпеку.
У травні через позицію Канади з тексту підсумкового комюніке саміту G-8 у Довілі прибрали згадку про кордони Ізраїлю до 1967 року.