Київ порушує мінські домовленості, не визнаючи вибори в Донбасі,- експерт

В результаті затягування виконання угод проведення місцевих виборів в регіоні 7 грудня вже неможливо технічно, вважає замглави Центру політичної кон'юнктури Олег Ігнатов
Тактика затягування виконання мінських домовленостей Києвом призвела до того, що закон про особливий статус Донбасу залишився порожньою формальністю, а проведення місцевих виборів в регіоні 7 грудня вже неможливо технічно - таку думку висловив «ТАСС» заступник директора Центру політичної кон'юнктури Олег Ігнатов.
Він нагадав, що ще 5 вересня в Мінську за підсумками переговорів представників ОБСЄ, України, Росії та проголошених республік був підписаний протокол, в якому, зокрема, сторони зафіксували зобов'язання забезпечити проведення дострокових місцевих виборів відповідно до закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганських областей "(Закон про особливий статус).
Відповідний закон, схвалений Радою 16 вересня, крім іншого встановлював проведення виборів в Донбасі 7 грудня 2014.
"Після підписання мирної угоди Україна свідомо не пускала республіки Донбасу в своє правове поле і тим самим порушила мінські домовленості. Прийнята Києвом тактика саботажу і затягування виконання міжнародних зобов'язань призвела до того, що закон про особливий статус Донбасу залишається порожньою формальністю, а місцеві вибори 7 грудня вже неможливі технічно ", - зазначив Ігнатов.
Він підкреслив, що "Порошенко ставить свій підпис 16 жовтня - через місяць після прийняття закону Радою і за 8 з половиною тижнів до законодавчо визначеної дати проведення місцевих виборів".
"В результаті парламент України робить важливий, але тільки перший крок в сторону легітимації виборів на Донбасі. На декларуванні цих задач робота Києва з виконання Мінських угод закінчується", - вказав експерт, зазначивши, що до 7 грудня залишається трохи менше 6 тижнів, але "створити організаційні умови для проведення виборів вже не представляється можливим ".
Згідно з українським законодавством, новий склад Верховної ради повинен зібратися не пізніше 15 грудня.
"В" Блоці Петра Порошенко "обнадіюють: перше засідання відбудеться в третій декаді листопада. В результаті парламент, за найоптимістичнішим сценарієм, зможе приступити до розгляду питання про території, які підпадають під закон про особливий статус, не раніше періоду з 20 по 30 листопада, тобто від 17 до 7 днів до передбачуваної дати голосування ", - заявив Ігнатов «ТАСС».
"Навіть якщо станеться диво і території будуть визначені, у виборчих комісій фізично не вистачить часу для проведення виборів за такий короткий термін. І питання не тільки в фінансуванні, а в нарізуванні округів, висуванні і реєстрації кандидатів, агітації, друкуванні бюлетенів і так далі. на це зараз просто не вистачить часу ", - додав він.
За словами замдиректора Центру політичної кон'юнктури, "за поведінкою Києва навряд чи варто банальна" дурість ", швидше -" зрада ". Він підкреслив, що українська влада не виконує Мінські угоди свідомо, виключаючи навіть натяку на легітимізацію республік Донбасу.
"Тому не слід очікувати, що Рада буде дотримуватися своїх же закони. Найбільш вірогідним розвитком подій поки є скасування Закону про особливий статус новим складом парламенту", - сказав Ігнатов.
Слова експерта прозвучали на тлі нового заяви Порошенко з приводу майбутнього Донбасу: український президент має намір 4 листопада поставити перед РНБО питання про скасування закону про особливий статус регіону в зв'язку з виборами 2 листопада, легітимність яких влада України не визнають.
Порошенко уточнив у своєму зверненні до громадян України, що Київ готовий прийняти новий закон про особливий статус Донбасу, який передбачатиме чіткі межі районів з особливим порядком місцевого самоврядування. Однак в числі умов прийняття нового закону Порошенко назвав кроки з боку ДНР і ЛНР, які означали б "задній хід" в питанні про вибори 2 листопада.
В свою чергу глава Народної ради ЛНР Олексій Карякін, коментуючи «ТАСС» слова Порошенко, заявив, що можливе скасування закону не викликає стурбованості в проголошеній республіці, назвавши документ "неадекватним".
Наприкінці жовтня в МЗС РФ нагадали, що відповідно до мінськими домовленостями проведення згаданих виборів погоджено в період з 19 жовтня по 3 листопада. Дата 7 грудня була включена в закон довільно, в односторонньому порядку, без будь-якого обговорення з ополченцями, відзначили в російському дипвідомством. У міністерстві додали, що згаданий закон не може застосовуватися на практиці, так як в ньому не визначені конкретні райони його дії.
На думку російського відомства, які перемогли на виборах діючі лідери Донбасу "цілком уповноважені для налагодження сталого та широкого діалогу з київською владою".