01.06.11, 9:02

На АЕС Фукусіма-1 вибухнув резервуар з газом

На АЕС Фукусіма-1 вибухнув резервуар з газом

На японській атомній електростанції Фукусіма-1, яка серйозно постраждала внаслідок землетрусу і цунамі 11 березня, стався вибух.

За повідомленням оператора АЕС, компанії TEPCO, поруч із четвертим реактором вибухнув резервуар з газом. Потерпілих немає, нові викиди радіації не зафіксовано.

На АЕС також виявили витік нафти в океан. Повідомляється, що його вдалося зупинити.

На станції через відмову системи охолодження реакторів після землетрусу сталося руйнування паливних стрижнів трьох реакторів, що призвело до викидів радіації в навколишнє середовище. TEPCO планує нормалізувати ситуацію на станції до січня наступного року.

Напередодні повідомлялося, що ліквідувати наслідки аварії на Фукусіма-1 до кінця року не вдасться.

Раніше японський уряд визнав, що приховував частину інформації про аварію на АЕС Фукусіма-1, пояснюючи це бажанням уникнути паніки. У TEPCO заявляли, що очікують стабілізації ситуації на аварійних енергоблоках АЕС протягом приблизно шести-дев'яти місяців, а істотного зниження рівня радіації в околицях станції - протягом трьох місяців.

Нагадаємо, після потужного землетрусу, що стався 11 березня в Японії, через відмову системи охолоджування на АЕС Фукусіма-1 сталися вибухи на першому, другому і третьому енергоблоках, пізніше зафіксовано вибух і кілька загорянь на четвертому енергоблоці.

Через декілька витоків радіації влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, а також ввели заборону на польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів. 12 квітня влада Японії оголосила про підвищення рівня небезпеки на Фукусіма-1 до максимального, рівного чорнобильському. 15 травня влада Японії почала евакуювати людей, що живуть за межами 20-кілометрової зони навколо аварійної японської АЕС Фукусіма-1.

За даними японської влади, фахівці TEPCO не могли забезпечити надходження води до реакторів другого і третього енергоблоків АЕС Фукусіма-1 протягом понад шести годин у день аварії 11 березня, що могло призвести до розплавлення більшої частини паливних зборок за "найгіршого сценарію".

Поділитися: