10.06.11, 16:22

Олександр Фідель: Захід монополізував право визначати, хто «демократ», а хто «диктатор»

Олександр Фідель: Захід монополізував право визначати, хто «демократ», а хто «диктатор»

Сайт «Еженедельник 2000» опублікував статтю журналіста Олександра Фіделя, який ділиться своєю думкою стосовно недавніх подій у Тбілісі та висвітлює відношення до них з боку Заходу.

«П'ятеро загиблих під час розгону несанкціонованого мітингу – це недопустимо багато за мірками демократичних держав, оскільки завдання подібних операцій – максимально акуратно присікти незаконні акції, але ніяк не карати (фізично) його учасників. Для цього (покарання винних в правопорушеннях) є суд і відомі процедури», - вважає журналіст.

«У Тбілісі ж 26 травня влада явно не хотіла вирішувати проблему “малою кров'ю” (у прямому і переносному сенсі), а навпаки — прагнула викласти жорсткий урок прибічникам опозиції, залякати і таким чином “застерегти”від участі в подібних акціях у майбутньому», - пише Олександр Фідель.

«Не було ані застережень, ані вимог до мітингуючих розійтися по будинках, операція по витисненню з площі учасників акції тривала всього 5—7 хвилин. При цьому поліція використовувала гумові кулі, водомети і сльозоточивий газ. Особливо відзначимо гумові кулі, вживання яких допускається лише в крайніх випадках – якщо натовп атакує сили правопорядку і немає іншої можливості її втихомирити. У даному ж випадку поліція діяла настільки жорстко, що люди просто не встигали чинити опір», - розповідає автор.

Далі він розкриває приклади реакцій інших країн на інцидент, що стався у Грузії. «Того ж дня голова місії Євросоюзу в Грузії Філіпп Дімітров заявив, що розгін мітингу опозиції на проспекті Руставелі в Тбілісі був правомірним. ... Лише 28-го послідувала реакція США: “Ми знаємо про акції протесту в Грузії і закликаємо уряд країни розслідувати інциденти, події за останні дні, в результаті яких загинули декілька чоловік”», - сказано в статті.

Автор наголошує на тому, що «якщо об'єктивно порівнювати події в Мінську (21-ого грудня 2010-ого року) і Тбілісі, абсолютно очевидно, що і мотивація в білоруської влади була куди більш вагомою, і дії куди адекватніше», проте «на реакцію “цивілізованого світу” це ніяк не вплинуло». На думку журналіста, Захід монополізував право «визначати, хто “демократ”, а хто “диктатор”, кого міжнародному співтовариству досить злегка покартати, а на кого обрушити важкий прес міжнародних санкцій аж до прямої інтервенції».

«Можна стверджувати, що не лише інтереси західних країн, але й методи їх реалізації з часів раннього колоніалізму не зазнали принципових змін. Міняються лише “друзі” і удосконалюються, модернізуються методи, які дозволяють їх використовувати», - резюмує Олександр Фідель.

Повний текст статті можна прочитати тут - http://bit.ly/k4Ez85

Поділитися: