Сергій Кушнір: До Євро-2012 «Свободи» не повинно існувати

В Одесі 16-ого червня пройшло засідання круглого столу на тему: «Події 9-ого травня у Львові: через місяць. Реакція українського і російського суспільства та влади». Його учасниками стали депутат Державної Думи РФ Сергій Марков, депутати Одеської міської ради Олексій Косьмин, Олександр Васильєв і Сергій Кушнир, депутат Одеської обласної ради Костянтин Гринченко і інші.
Зокрема, лідер партії «Родина» Ігор Марков висловився про те, що інцидент у Львові - результат п'ятирічного правління Віктора Ющенка. «Ця ідеологія спеціально культивувалася і, більше того, планувалося зробити цю ідеологію державною політикою. Зараз перед парламентом і президентом країни стоїть дуже важке завдання: якщо влада хоче зберегти Україну, як унітарну державу, треба зайняти жорстку позицію по відношенню до націоналістичної партії "Свобода" аж до її заборони і розформування», - підкреслив Ігор Марков.
Політик упевнений, що «єдиний шлях для того, аби згладити ситуацію, це федералізація країни». Він відзначив, що саме такий шлях підтримує партія «Родина».
Лідер партії також висловив думку, що «хтось вселив галичанам думку про те, що вони виражають інтереси всієї України. Нічого подібного не відбувається, існує різниця в підходах і навіть в термінології. Якщо на заході України маргінальні партії використовують термін українці, то в центрі на сході і півдні частіше можна почути термін "громадяни України". Що робити тим, хто не є за національністю українцем, але живе в Україні?», - підкреслив він.
Також Ігор Марков поділився думкою про занадто велику активність неонацистів в Україні и висловив занепокоєння тим, що вони мають доступ до влади. «Тільки на Україні неонацистська партія "Свобода" може спокійно брати участь в політичному житті країни, балотуватися до парламенту і диктувати умови в деяких регіонах. Наприклад, в Росії будь-які прояви націоналізму натрапляють на жорстку відсіч влади, і радикальні націоналістичні організації просто закриваються», - підкреслив політик.
Він вважає, що парламенту необхідно приймати жорсткі рішення, і розпустити ті місцеві ради, в яких неонацистські сили представлені більшістю. «Є певна частина України - три західні області, де користуються підтримкою ці ідеї, де, по суті, сучасним фашистам належить більшість в міських і обласних радах. Перед президентом стоїть складне завдання - це усе утримати в загальній масі. На мій погляд, тут вихід тільки один. В усіх цивілізованих країнах фашистські партії заборонені», - сказав депутат.
«Парламенту необхідно приймати жорсткі рішення, розпускати ці ради, проводити нові вибори. І тільки в цьому випадку ми маємо шанс залишитися в тих межах, в яких ми існуємо, тому що в останні п'ять років сталася серйозна радикалізація. Нас намагаються звинуватити в радикалізмі, коли ми відстоюємо ті принципи, які були сформовані за підсумками Другої Світової війни, коли ми відстоюємо пам'ять наших ветеранів, наших дідів. Тут ніякого радикалізму немає, тут є принципова позиція і ми на ній стоятимемо. А з фашистами боротимемося, і якщо потрібно - методами наших дідів», - підкреслив лідер партії «Родина».
Депутат Одеської міськради від партії «Родина» Олександр Васильєв також виступив під час круглого столу і висловився стосовно ситуації з червоним прапором. «Хочу відзначити, що ще до того, як нинішня каденція міської ради прийняла рішення про те, що червоні прапори розміщуються в Одесі під час свят, пов'язаних з Великою Вітчизняною Війною, в попередній політичний цикл ми проводили цю акцію в якості соціальної, причому, потреба в цьому у городян була, і червоні прапори дуже швидко розібрали. Рішення Одеської міської ради стало логічним продовженням настроїв соціальної громади Одеси. Це не просто рішення депутатів, що ностальгують за радянськими часами, це було рішення городян. Пізніше таке ж рішення прийняла Верховна Рада», - підкреслив Олександр Васильєв у своєму виступі.
«У чому ідея червоного прапора? Ми бачимо прапори України і Росії, але це свято загальне і у нього є єдиний символ, символ загальної перемоги країн над злом", - відмітив політик.
Слово було також надано депутату Одеської міськради від партії «Родина» Сергію Кушниру, який заявив, що жирна точка в питанні щодо подій у Львові 9-ого травня вже поставлена, і зробив це своїм указом стосовно червоного прапора Президент.
«Коли ми приїхали зі Львова, була безліч всяких заяв, про те що мол "ми до цього багато разів зустрічали 9 Травня у Львові і ніколи ніяких подій не було". Звичайно, не було. Усі ці п'ять років увесь набрід був в усіх містах України, окрім Львова. А зараз усі вони злетілися у свій вулик і знаходяться там. Вони збирали усі сили з України і мобілізувалися у Львові. Навіщо? Щоб щось показати? Кому? Державі або іншим державам? Ми спостерігали цей шабаш не лише на 9 Травня, але і на 7 травня. Півтори-дві тисячі молодців, нібито йдучи на футбол (хоча футбол увечері, а вони йшли в 11 ранку), йшли містом в оточенні міліції з прапорами Бендери, кричали всякі гасла, запалювали "димушки". Що це було? Репетиція перед 9 Травня», - підкреслив Сергій Кушнир.
«Я вважаю, що до Євро-2012 "Свободи" не повинно існувати. Львів у нас приймаюча сторона, і це може обернутися великими проблемами. Уявіть собі, що у Львові грає збірна Росії, і ці дві тисячі людей туди не потрапляють. Це загрожує провокаціями», - заявив депутат.