03.06.11, 8:18

Сирійська опозиція більше не збирається вести переговори з президентом

Сирійська опозиція більше не збирається вести переговори з президентом

Сирійські опозиціонери, які проводять конференцію у турецькому місті Анталія, у другий день своєї роботи ухвалили резолюцію про відмову від переговорів з урядом своєї країни.

Як повідомляє сайт телеканалу Al Jazeera, також на конференції було прийнято рішення про створення Фонду допомоги родичам загиблих і пораненим учасникам виступів у Сирії, а також біженцям, змушеним залишити батьківщину через політичні репресії. Фонд формуватиметься за рахунок пожертвувань від сирійців, що проживають за кордоном, без жодного залучення коштів від урядів західних країн. Опозиціонери підтвердили свою рішучість повалити президента Башара Асада і передати його Міжнародному кримінальному суду в Гаазі.

Промовці, які виступили у перший день роботи Конференції, були одностайні в оцінці політичної ситуації у Сирії і у необхідності повалення "диктаторського і кривавого" баасистського режиму. При цьому учасники конференції відкинули амністію, оголошену 31 травня Башаром Асадом.

"Ніхто з опозиціонерів не може прийняти цю амністію, оскільки амністують вбивць, а не жертв", - сказав у зв’язку з цим один з відомих діячів сирійської опозиції Халед Ходжа. Інший учасник конференції, один з керівників організації брати-мусульмани у Сирії Мульхім ад-Друбі висловив думку, що незабаром сам Башар Асад потребуватиме того, аби до нього застосовували амністію.

Зазначимо, що у роботі конференції в Анталії беруть участь близько 300 осіб, які представляють різні організації, що знаходяться в опозиції до правлячого сирійського режиму. Проведення конференції є першим офіційним заходом, скликаним сирійськими опозиціонерами, що проживають за кордоном, після початку в країні масових антиурядових виступів. Нагадаємо, безлади у Сирії почалися в середині березня у розташованому на кордоні з Йорданією місті Дераа. Поштовхом для них став арешт групи школярів, які писали на стінах антиурядові гасла.

Протести опозиціонерів у Сирії продовжуються, не зважаючи на оголошену урядом широкомасштабну програму реформ. Зокрема, у країні скасовано надзвичайний стан, що діяв з 1963 року, і це було однією з основних вимог опозиції. 31 травня президент Сирії Башар Асад оголосив загальну амністію в країні, проте безлади не припинилися. Сирійські правозахисники повідомляють, що у зіткненнях з силами безпеки загинуло близько тисячі людей.

Поділитися: