30.03.15, 21:10

Генсек НАТО визнав, що не бачить «негайних загроз» для альянсу, але поскаржився на зменшення оборонних витрат європейців

Генсек НАТО визнав, що не бачить «негайних загроз» для альянсу, але поскаржився на зменшення оборонних витрат європейців

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що зараз Росія не становить «негайної загрози» для будь-якої країни з цієї організації, але висловив жаль з приводу того, що витрати на оборону з боку європейських держав – членів Північноатлантичного альянсу за минулий рік скоротилися на 3%.

Такі дані очільник військово-політичного блоку оприлюднив у понеділок 30 березня під час свого виступу в Європарламенті, повідомляє «РИА Новости».

«Ви запитали, чи вважаю я, що буде конфлікт з Росією. Ми не бачимо жодних негайних погроз проти будь-якого союзника по НАТО. Ми концентруємося на тому, як продовжити здійснювати стримування. Одна з причин того, що ми не бачимо негайних загроз союзникам в тому, що ми змогли здійснити належне стримування. Це успіх НАТО», - заспокоїв євродепутатів Столтенберг.

Крім того, він нарікав на те, що європейці дуже неохоче роблять фінансові вклади в мілітаризацію суспільства.  

 «Третя область, де я бачу великий потенціал для НАТО та ЄС працювати разом – це у справі оборонних інвестицій. Неможливо збільшувати наші військові можливості, неможливо проводити більше навчань, забезпечувати колективну безпеку та оборону і в той же час підтримувати наших партнерів на сході і на півдні без збільшення інвестицій в оборону», - сказав представникам Євросоюзу натовський генсек.

 «У 2014 році загрози збільшилися, але витрати на оборону скоротилися на 3% у європейських союзників з НАТО. Це не може тривати надалі», - підкреслив глава альянсу.

Спонукаючи ощасливлених військовими перспективами європейців до більш рішучих дій, він наголосив, що нинішній рівень їх оборонних витрат є неприйнятним з точки зору США, які, за словами Столтенберга, несуть тягар «приблизно 70% загальних витрат НАТО на оборону».

Зазначимо, у вересні 2014 року на саміті НАТО в Уельсі держави-члени військово-політичного блоку домовилися поступово збільшувати свої військові бюджети, щоб досягти рекомендованого показника в 2% від ВВП протягом десятиліття.

Додамо, на думку низки експертів, скорочення оборонних витрат європейських країн протягом минулого року краще за будь-що інше ілюструє їх справжнє ставлення до так званої «російської загрози». 

Поділитися: