27.03.15, 17:40

Конфлікти в Україні та Ємені знову проявили подвійні стандарти Вашингтона – Лавров

Конфлікти в Україні та Ємені знову проявили подвійні стандарти Вашингтона – Лавров

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров заявив, що Сполучені Штати, підтримавши президента Ємену, який залишив країну під тиском внутрішньої озброєної опозиції, і відмовивши в такій підтримці екс-лідерові України Віктору Януковичу, вкотре продемонстрували «очевидні подвійні стандарти» своєї політики.

Таку думку очільник російського зовнішньополітичного відомства висловив на прес-конференції за підсумками свого візиту до Гватемали, повідомляють «РИА Новости».

«Доводиться використовувати побите кліше: очевидні подвійні стандарти, хоча, звичайно, ми не хотіли ні того, що відбувається на Україні, ні того, що відбувається в Ємені», - підкреслив Лавров.

За його словами, тепер мешканцям обом країнам необхідно буде «рухатися в бік національного примирення», шукаючи шляхи взаєморозуміння.

На переконання міністра, криза в Україні ніколи б не набула такої гостроти і таких масштабів, якби 22 лютого 2014 року держави Заходу, в тому числі ті, які були ініціаторами і свідками при підписанні компромісної угоди між майданівською опозицією та Януковичем, вплинули на опозицію та добилися виконання нею досягнутих домовленостей.

Навпаки, зазначив глава МЗС РФ, Захід на чолі із США дозволив прибічникам Майдану розтоптати всі угоди, що і призвело до подальшої ескалації збройного протиборства в Україні. 

«В Ємені США повелися діаметрально протилежним чином», - наголосив Лавров.

Додамо, громадянська війна в Ємені спалахнула з новою силою після так званої «арабської весни» 2011 року. Протестувальникам удалося повалити режим президента Салеха, але це стало початком напружених боїв між різними політичними та релігійними угрупованнями. Нещодавно повстанці-хусити, які представляють конфесійну меншість єменського населення – поміркованих шиїтів-зейдитів, перейшли у масштабний наступ і захопили столицю країни – місто Сану. Новий президент Хаді спробував врятуватись у південній столиці Адені, однак на днях і це місто опинилося під фактичним контролем хуситів.

Після цього Саудівська Аравія та союзні з нею країни прийняли рішення про військове втручання в конфлікт на боці поваленого президента. 26 березня авіація цих держав нанесла перші ракетно-бомбові удари по єменський території, що спричинили масові жертви серед цивільного населення.

Сполучені Штати Америки повністю підтримали дії свого протеже на Близькому Сході, хоча розумно не стали офіційно посилати свої збройні сили на підтримку антишиїтській коаліції, щоб не завдавати шкоди її репутації в очах мусульманського світу. Проте Вашингтон визнав, що має намір ділитися розвідувальною інформацією з саудівськими партнерами. 

Поділитися: