Курс євро на світових ринках впав до показників 2006 року

Котирування європейської валюти у порівнянні з американським доларом опустилося до мінімального рівня з березня 2006 року, що пов'язане з низкою причин, серед яких політика Європейського центрального банку, антиросійські санкції та внутрішня нестабільність в зоні євро.
Про валютні коливання на фінансових ринках повідомляє «DW» з посиланням на дані «The Financial Times» і «AFP».
Як відзначається, на початку торгів курс євро різко впав до 1,1864 долара США. Після цього він дещо виріс до 1,1946 долара, проте залишився на істотно меншому рівні, ніж 1,2097 долара у передноворічний період.
Американський долар навпаки досяг дев'ятирічного максимуму, що, на думку аналітиків «FT», спричинило подальше зменшення вартості нафти. Вранці 5 січня на азіатських ринках ціна нафти американської марки «WTI» сягала до 51,5 долара за барель, а європейської марки «Brent» – до 55,38 долара за барель.
Зазначимо, що, за даними видання «Der Spiegel», тенденція до поступового падіння курсу євро спостерігається з середини 2014 року, коли проти Росії були введені санкції, які викликали аналогічні дії у відповідь з боку Москви. Деякі експерти пророкують, що у поточному році євро може опуститися до рівня в 1,15 долара.
На курс євро чинить вплив також політика Європейського Центробанку. Його глава Маріо Драгі пообіцяв боротися з дефляцією в єврозоні нестандартними методами.
Крім того, ринки з ранку 5 січня відреагували на публікації в ЗМІ про те, що Німеччина у зв'язку з достроковими виборами в грецький парламент розглядає ймовірність виходу Греції з зони євро, незважаючи на спростування цієї інформації з боку офіційного представника уряду ФРН.
Нагадаємо, в Греції оголошено про проведення позачергових виборів до парламенту. Згідно з результатами соціологічних досліджень, великі шанси на перемогу має ліва партія «Сіріза», керівники якої налаштовані скептично до Євросоюзу та публічно висловлюються за ліквідацію так званих заходів жорсткої економії, що призвели до значного падіння рівня життя в країні.